Dzień otwarty w ZSET. Absolwentki wystawiają szkole najlepszą z możliwych ocen

0
444

W ramach przygotowanej akcji rekrutacyjnej Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich w sobotę 27 kwietnia 2019 roku gościł w murach szkoły gimnazjalistów i ósmoklasistów, którzy stoją przed podjęciem jednej z najważniejszych decyzji w swoim życiu – muszą dokonać wyboru szkoły średniej – wybrać szkołę marzeń, która zapewni im wykształcenie na najlepszym poziomie i po której bez większych problemów będą mogli znaleźć dobrą pracę.

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały od dawna. Nikt się jednak nie spodziewał tak dużego zainteresowania ofertą rakowickiej szkoły. Jak udało nam się dowiedzieć tylko w przeciągu pierwszych dziewięćdziesięciu minut placówkę odwiedziło ponad stu gości.

„Dzień otwarty” został wykorzystany do zaprezentowania działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz licznych atutów szkoły. Był także okazją do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Goście zwiedzili budynki szkoły, sale lekcyjne gdzie zapoznali się z najnowszym wyposażeniem. Obejrzeli sale do nauki języków obcych, pracownie komputerowe, nowocześnie wyposażoną salę chemiczną, gdzie mogli w bezpiecznych warunkach i pod okiem nauczycieli poeksperymentować, czy równie bogato wyposażoną w najnowszy sprzęt salę do nauki biologii.

Punktem obowiązkowym zwiedzania była sala gimnastyczna, gdzie na nowoczesnym sprzęcie komputerowym, jaki posiada szkoła odbywał się Dolnośląski Turniej e-sportu.

Goście poznali także wyposażenie sal gastronomicznych, w których odbywają się zajęcia praktyczne. Zainteresowani wstąpili także do Stacji Kontroli Pojazdów i przyległej nowocześnie wyposażonej sali dydaktycznej.

Jak co roku sporym zainteresowaniem odwiedzających – przyszłych uczniów ZES-T – cieszą się kierunki mundurowe. Na nich czekał szkolny wóz strażacki, oraz uczący przedmiotów kierunkowych zawodowi policjanci i wojskowi.

Młodzi ludzie jak i ich rodzice rozmawiali także z nauczycielami i obecnymi uczniami szkoły. Ci mówili o zaletach ZSE-T szkoły, w której można realizować własne pasje, gdzie oprócz zajęć lekcyjnych korzystają z ciekawych zajęć dodatkowych. Mówili o panującej w szkole przyjaznej atmosferze oraz bezpieczeństwie, które jest tu priorytetem.

Ważnym punktem zwiedzania był internat, bo spora część młodzieży pochodzi z bardzo odległych od Rakowic Wielkich miejscowości. Nam udało się spotkać i porozmawiać z młodzieżą i ich rodzicami z okolic Tomaszowa Bolesławieckiego, Świętoszowa, Zawidowa, Świerzawy, czy Złotoryi. Jak się okazuje dobra opinia o rakowickiej szkole dociera coraz dalej. Nasi rozmówcy podkreślają, że przyjechali do ZSE-T żeby na własne oczy zobaczyć, to, o czym mówią uczniowie i absolwenci tej szkoły dodając, iż są pod bardzo dużym wrażeniem wyposażenia placówki oraz prezentowanej oferty. Wśród odwiedzających mury rakowickiej szkoły podczas sobotniego „Dnia otwartego” nie zabrakło także młodzieży z Lwówka Śląskiego i najbliższej okolicy. Oni również z tą szkołą wiążą swoją przyszłość.

Nam udało się porozmawiać z absolwentkami Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych, które w piątek odebrały świadectwa i przygotowują się do matury. Opowiedziały nam o swojej przygodzie z ZSE-T i wystawiły szkole najlepsze z możliwych świadectw zachęcając wszystkich do nauki właśnie tutaj.

Pochodząca ze Starej Kamienicy Agnieszka wspomina, iż początkowo złożyła dokumenty do jednej ze szkół w Jeleniej Górze, ale panujące tam warunki jej nie zachwyciły, dlatego szybko zabrała papiery i przeniosła je do Rakowic Wielkich. Dziś – po czterech latach nauki – przyznaje, że to była bardzo dobra decyzja – Jestem bardzo zadowolona – mówi i dodaje, że poleca oczywiście ten kierunek, który sama ukończyła, czyli technikum hotelarstwa.
W samych superlatywach o ZSE-T wypowiadała się także Aleksandra. – Ja mieszkam, blisko, bo w Kotliskach, także miałam łatwy dojazd i nie chciałam wybierać się gdzieś dalej. Chociaż przyszłam tutaj sama, nikogo nie znałam. W mojej nowej klasie wszystkich poznawałam dopiero 1 września – wspomina i przyznaje, że gdyby ponownie miała złożyć dokumenty do szkoły średniej to z pewnością była by to szkoła w Rakowicach Wielkich i kierunek technikum hotelarstwa.
Jej przyjaciółka ze szkolnej ławy pochodząca z Olszyny Karolina wyjaśnia, że mogła iść do szkoły w Biedrzychowicach, która jest bliżej je domu i która oferuje wybrany przez nią kierunek – technik hotelarstwa – jednak wybrała ZSET i dziś wie, że to była bardzo dobra decyzja. – Nie przekonała mnie tamta szkoła pod względem tego, jaką ma opinię wśród rówieśników i przyszłam do Rakowic – mówi przyznając, iż dziś wie, że to był bardzo dobry wybór.

Tegoroczna edycja „Dnia Otwartego” w ZSE-T w Rakowicach Wielkich zaprezentowała młodym ludziom bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2019/2020. Tym, co wyróżnia rakowicką szkołę spośród innych szkół jest: umiejętne łączenie tradycji z nowoczesnością, dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów, sprzyjająca nauce atmosfera, internat, bogata oferta edukacyjna, sukcesy w różnych dziedzinach, wyjątkowa baza sportowo – rekreacyjna, zajęcia pozalekcyjne oraz przepiękne otoczenie szkoły, które pomaga się zrelaksować i przyjemnie spędzać czas.

Program „Dnia otwartego” obejmował prezentację wszystkich kierunków kształcenia. W nowym roku ZSE-T zachęca do podjęcia nauki na następujących kierunkach:

TECHNIKUM:
Technikum logistyczne
Technikum informatyczne
Technikum hotelarskie
Technikum żywienia i usług gastronomicznych
Technikum architektury krajobrazu
Technikum samochodowe
Technikum mechanizacji rolnictwa i agroturystyki
Technikum ekonomiczne
Technikum mechatroniczne
Technikum fryzjerskie

LICEUM:
Profil psychologiczno – coachingowy
Profil wojskowy
Profil strażacko – ratowniczy
Profil policyjny
Klasa sportowa (nowy kierunek od 2019 r.)

oraz w Szkole branżowej – zawodowej w wielu ciekawych kierunkach.

 

Zachęcamy do zapoznania się z filmem promocyjnym szkoły

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here