Dzień Dziecka w Żłobku Wojtusiowa Kraina

1
766

Dnia 1 czerwca 2019 r. plac zabaw w Wojciechowie zamienił się w krainę beztroski i sielankowej zabawy. Wszystko to za sprawą zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka Wojtusiowego Festynu Rodzinnego. Głównymi organizatorami imprezy był Żłobek Gminny „Wojtusiowa Kraina”, Przedszkole w Wojciechowie oraz Rada Sołecka. Festyn zrealizowany był w ramach projektu „Dolnośląskie Małe Granty”, a głównym jego celem była integracja dzieci z różnych obszarów i środowisk wiejskich.

Przepiękna pogoda, radosna i zabawowa atmosfera przyciągnęły mnóstwo gości. Dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami dla najmłodszych, warsztaty plastyczne, bogate zaplecze kulinarne, to tylko niektóre propozycje imprezy. Zachętą do wspólnej zabawy stał się upominek dla każdego uczestnika oraz kupon, który po zebraniu odpowiedniej ilości pieczątek uprawniał do udziału w losowaniu 10 głównych nagród. Pieczątki rozdawane były na sześciu tematycznych stoiskach. Malowanie kredą, malowanie na płótnie, bańki mydlane, namiot rycerski, rzut do kosza to atrakcje, które umożliwiały skompletowanie kuponu.

Największą jednak atrakcją cieszyły się warsztaty kulinarne, w ramach których dzieci zamieniły się w prawdziwych kucharzy i miały możliwość skomponowania własnej pizzy. Wałkowanie ciasta, samodzielny dobór składników sprawił że dzieci wprost zajadały się wypieczonym w opalanym drewnem piecu przysmakiem. Rewelacyjnym pomysłem okazała się także zorganizowana przez zaproszonych gości z Nadleśnictwa Lwówek Śląski akcja sadzenia drzew w słoiku oraz gigantyczne puzzle o tej tematyce.

Imprezę odwiedzili także przedstawiciele służb porządkowych. Każdy miał możliwość wejścia do radiowozu policyjnego oraz uwiecznienia tego na fotografii. Strażacy zaś uatrakcyjnili pobyt dzieci udostępniając rekwizyty swojego stroju do zdjęć oraz studząc gorącą atmosferę strumieniem zimnej wody z węża strażackiego. Nie zapomnieliśmy także o nieco starszych uczestnikach imprezy- pokaz motocykli oraz możliwość przejażdżki okazały się strzałem w dziesiątkę.

Całości dopełniały prowadzone za scenie warsztaty teatralne. Ich autorami byli Robert i Anna Mania z teatru Norwida w Jeleniej Górze, dbający również o chwilę wytchnienia i relaksu na stoisku z czytaniem bajek.

Zostało rozdane ponad 100 pizz, ponad 100 balonów, ponad 100 paczek z prezentami dla dzieci. Bardzo duże wsparcie zaoferowali rodzice dzieci ze żłobka i przedszkola. Pomimo żaru lejącego się z nieba, sumiennie pilnowali grilla, sprzedawali ciasto, lemoniadę oraz rozdawali kiełbaskę, paczki i sprzątali po festynie. Z pełnym entuzjazmem podjęły się zadania również panie opiekunki ze Żłobka oraz nauczycielki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lubomierzu. Dzięki nim goście mogli skosztować pysznych gofrów i popcornu. Zaś stoiska z bańkami mydlanymi, warsztatami plastycznymi mogły tętnić życiem i przyjmować rzesze chętnych odbiorców.

Uczestnikom festynu dostarczono wiele emocji. Patrząc na szczęśliwe twarze naszych pociech, aprobatę opiekunów imprezę należy uznać za udaną. Uśmiech i radość dzieci to największa nagroda i motywacja do realizacji kolejnych projektów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom bez których ciężko byłoby zorganizować tak duże przedsięwzięcie. Sponsorom za wsparcie finansowe, a wszystkim pozostałym za zaangażowanie, pomoc w sprawnych działaniach oraz ciepłą i rodzinną atmosferę.

 

-/Żłobek Wojtusiowa Kraina w Wojciechowie/-

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie, super było tylko te bezmyślne MATKI które przyszły z dziećmi chorymi jelitowka… Wszystkie biedny dzieci teraz się męczą… Co to za MATKI?! Powinny teraz za leki poddawać pieniądze wszystkim może by się nauczyły idiotki czegoś!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here