Dzielnicowi z Lubomierza zatrzymali sprawców kradzieży

9
3567

Dzielnicowi z Lubomierza zatrzymali parę, która w dniu wczorajszym dokonała kradzieży wielu artykułów spożywczych i przemysłowych na terenie jednego z marketów w Gryfowie Śląskim. Wartość strat szacowana jest na ponad 600 złotych. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna znajdowali się pod wpływem środków odurzających. Ponadto 24- latka miała przy sobie woreczek z zawartością metamftaminy.

 

1 września 2020 roku Dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał zgłoszenie, iż na terenie jednego z marketów doszło do kradzieży. Na miejsce udali się lubomierscy dzielnicowi, którzy zatrzymali 24- letnią sprawczynię. Jak ustalili funkcjonariusze kobieta wraz z nieznanym mężczyzną dokonali kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych o wartości ponad 600 złotych i wraz z załadowanym wózkiem sklepowym próbowali się oddalić. Mimo, że mężczyzna zdążył uciec przed przybyciem policji funkcjonariuszom szybko udało się ustalić miejsce gdzie przebywa i go zatrzymać.

 

W trakcie przeszukania osób, dzielnicowi ujawnili przy kobiecie woreczek z zawartością metamfetaminy. Ponadto z nagrania monitoringu wynikało, iż pod sklep przyjechali pojazdem, którym kierowała 24- latka nie mając do tego uprawnień. W międzyczasie pojazdem również kierował 34- latek z powiatu bolesławieckiego. Obie osoby zostały przebadane na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym (amfetamina i metamfetamina). W związku z tym odpowiedzą również za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem środków odurzających.

Skradzione artykuły udało się odzyskać. Ponadto w zabezpieczonym pojeździe ujawniono znaczną ilość rzeczy, które również mogą pochodzić z czynu przestępczego.

Zatrzymane osoby za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem.

 

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

9 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here