Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów w Gryfowie Śląskim

8
2573

Worek o wadze ponad 16 kg krajanki tytoniowej i blisko 3000 sztuk papierosów „własnej produkcji” zabezpieczyli lwóweccy policjanci podczas działań na terenie Gryfowa Śląskiego. Do sprawy został zatrzymany 52-letni mężczyzna. Grożą mu 3 lata więzienia.

 

 

Lwóweccy policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą wkroczyli w środę 11 stycznia 2023 roku na teren jednego z mieszkań w Gryfowie Śląskim. Jak wynikało z uzyskanej przez policjantów informacji, mieszkający tam mężczyzna miał zajmować się nielegalnym procederem i posiadać „lewe” papierosy oraz tytoń. Policyjne działania to potwierdziły.

„W mieszkaniu policjanci ujawnili worek z krajanką tytoniową o wadze ponad 16 kg i pudełko, w którym znajdowało się blisko 3000 sztuk papierosów. Mężczyzna poprzez taki proceder próbował narazić Skarb Państwa na prawie 20 tys. zł. strat z tytułu podatku akcyzowego.” – wyjaśnia starszy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Odpowie z kodeksu karnego skarbowego za posiadanie tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar, który ulega przepadkowi, policjanci zabezpieczyli do postępowania. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

8 KOMENTARZE

  1. Coś strasznego co za bydle tak oszukać nasze piękne Państwo na 20 tysięcy plnów, nie to co jarek i reszta oni kradną tylko parę milionów na raz i siedzieć nie idą im wolno dobra zmiana brawo chłopcy z wiejskiej !

  2. Człowiek zarabiający własną pracą, produkujący tani towar na sprzedaż dla innych jest przestępcą. Policja, która z bronią wpada i zabiera cudzy towar, bo nie zapłacił haraczu (podatku) jest dobra. Moje pytanie – czym się różni działanie policji od działania mafii?

  3. To – to jeszcze nic. Słyszałem, że gościa skazali za… anty-korupcyjny wierszyk w gminie, gdzie całe lata złodziejstwa i korupcji uszły bezkarnie. To dopiero myk. Ponoć to ta sędzia od “Samych swoich”. Prawda to, czy jakiś żart?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here