DSDiK w trybie awaryjnym zamyka odcinek drogi wojewódzkiej

11
9051

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei poinformowała o zamknięciu w trybie awaryjnym odcinka drogi wojewódzkiej w związku na zły stan technicznych nawierzchni drogi.

 

Stan techniczny naszych dróg i mostów pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie jeżeli chodzi o mosty i drogi wojewódzkie. W ostatnim czasie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei regularnie informuje o zamknięciu w trybie awaryjnym kolejnych obiektów.

W marcu br. w trybie awaryjnym zdecydowano o zamknięciu i remoncie wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 km w miejscowości Gryfów Śląski. Tu kierowcy do listopada muszą korzystać z objazdów.

W kwietniu DSDiK poinformowała, iż w związku ze złym stanem technicznym wiaduktu nad linią kolejową w ciągu drogi wojewódzkiej nr 296 (km 67+500) w Węglińcu oraz przeprowadzaną obecnie ekspertyzą techniczną obiektu o jego awaryjnym zamknięciu. Tu również kierowcy do listopada muszą korzystać z objazdów.

W dniu 24 maja 2024 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu przekazała, iż w związku na zły stan technicznych nawierzchni drogi w trybie awaryjnym w dniu 16.05.2024r został zamknięty odcinek drogi wojewódzkiej 357 pomiędzy drogą wojewódzką 355 a 352.

Chodzi o odcinek drogi pomiędzy Sulikowem a Radomierzycami. Tu drogowcy nie wskazują, jak długo mają potrwać utrudnienia.

11 KOMENTARZE

  1. Cała droa do Jeleniej przez pasiecznik powinna być zamknięta a osoby odpowiedzialne za dopuszczenie do takiego stanu technicznego jaki jest obecnie powinni siedzieć . Ale jak to u nas bywa porazka nie ma ojców .

    • Tylko że droga wojewódzka jak sama nazwa wskazuje jest własnością samorządu Dolnośląskiego. A do kwietniowych wyborów samorządowych w sejmiku Dolnośląskim większość miał PIS i marszałkiem województwa był człowiek z pisu dlatego nie dziw się że jest taki stan większości dróg wojewodzkich. Od kwietnia województwem rządzą już inni ludzie. Więc w październiku i w kwietniu Polacy pomyśleli i dobrze wybrali bo pogonili PIS.

  2. Ta instytucja powinna mocno jeb…nąć się w łeb. W trybie awaryjnym zamknęli w węglincu most,a dobrze wiedzieli w jakim on jest stanie od lat. Teraz firma która go ,,remontuje,, pracuje 2 dni w tygodniu i wielkie g jest tam zrobione. Dlaczego nie zrobili obok przejazdu tymczasowego jak robi się wszędzie? Powinna zająć się tym prokuratura gdyż służby ratownicze mają problem z dotarciem na czas do kogoś przez tych debili.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here