Drogie „parkowanie” w Lwówku Śląskim

19
3595
zdjęcie poglądowe

Wprawdzie w Lwówku Śląskim nie ma parkomatów, ani płatnych parkingów w centrum, jednak niektórzy kierowcy za parkowanie muszą słono zapłacić. Koszt pozostawienia samochodu na kilka minut może wynieść nawet kilkaset złotych. Dotyczy to tych kierowców, którzy nie zwracają uwagi na znaki, na przepisu ruchu drogowego i auta parkują w miejscach niedozwolonych.

 

Jednym z takich przykładów, gdzie za parkowanie można zapłacić nawet 400 złotych jest lubiany przez kierowców odcinek Placu Wolności w obrębie skrzyżowania z ulicą Chrobrego. Podobnych miejsc, gdzie za zaparkowanie przyjdzie nam słono zapłacić jest jednak zdecydowanie więcej.

zdjęcie poglądowe nadesłane przez czytelników – dziękujemy

Zanim zaparkujemy warto pomyśleć, czy aby na pewno chcemy pozostawić auto w tak drogim miejscu?

19 KOMENTARZE

  1. A kiedy nasze władze poproszą właścicieli BMW parkujących na Alejach WP przed skrzyżowaniem z Sienkiewicza, aby nie łamali przepisów i nie parkowali na trawniku??

  2. Tylko szkoda, że w naszym mieście są równi i równiejsi. Chodzi o parkowanie pomiędzy sklepem zoologicznym a zakładem szewskim. Jedni dostają tam mandat a inni parkują całymi dniami i nasza policja ani straż miejska tego nie widzi.

  3. Jeśli w takich małych miastach jak Lwówek czy Lubomierz po rewitalizacji brakuje miejsc parkingowych dla mieszkańców to jest to wyłącznie wina nieudolnych włodarzy, którzy nie umieją zadbać o swoich mieszkańców.

    • W większych miastach rynki są zamknięte dla ruchu Michałku a w rynku w Lwówku jest nadal kilkadziesiąt miejsc parkingowych więc co ma rewilitalizacja do parkingów? Kilka miejsc zabrano a kilka doszło no ale Janusze tego nie widzą tylko sok buraczany piją. Rynek jest dla ludzi to lepiej same parkingi zrobić? Januszu kup sobie rower albo tłuszczyk spal i pochodź trochę na zdrowie ci to wyjdzie.

  4. Dobrze, jak sie nie zna znaków to się płaci, po coś ktoś je postawił.Faktycznie, lwówek jest tak ogromną aglomeracją, że każdy do centrum musi jechać samochodem bo inaczej nie da rady. Tak trudno się przejść? Z jednego końca na drugi to jest 15 min spaceru. Nie mówię o ludziach z okolicznych wiosek, no bo oni mają kawałek. Skorzysta na tym zarówno środowisko, jak i Wasze zdrowie 😉 BTW, centrum powinno być wyłączone z ruchu, albo parkowanie powinno być płatne, założę się że leniuszki wtedy przesiadłyby się na transport niskoemisyjny (piechota, rower) i budżet miasta by trochę się podreparował.

  5. Dawać parkometry w rynku to się skończy obstawianie placu przez mieszkańców bloków co mają po dwa trzy auta i tylko smogu kupę robią a auta rdzewieją. Miasto zarobi na nowe parkingi a na swoich podwórkach nie chcą zrobić parkingów gdzie tylko trawa rośnie obsrana przez setki psów

    • Strefa miejska z tego co wiem to polega na tym że mieszkańcy też muszą płacić z tym że mają możliwość wykupienia tzw. abonamentu, także opłaty ich też nie powinny ominąć co może by ich zniechęciło do posiadania nadmiaru samochodów

  6. Przejść się??? A jak masz dziecko chorę, ktore ledwo oddycha i musisz jak najszybciej do lekarza, nie nie patrzysz gdzie stajesz, i nie obchodzą cie mandaty i pisanie takich bredni.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here