Droga Szklarska Poręba – Świeradów- Zdrój będzie zamknięta

9
15099
fot.: miasto Szklarska Poręba

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zamyka drogę wojewódzką 358 łączącą Świeradów- Zdrój ze Szklarską Porębą. Jak tłumaczą drogowcy, ma to związek z prowadzonymi w tym rejonie pracami.

 

Droga pomiędzy turystycznymi miastami modernizowana jest od kilku lat. Wyremontowany został fragment przy Zakręcie Śmierci, a w ostatnim czasie prowadzone są prace od strony Szklarskiej poręby, gdzie m.in. wymieniona została nawierzchnia chodników, zamontowane zostały krawężniki, a teraz prace mają rozpocząć się w newralgicznym punkcie drogi, czyli w rejonie wiaduktu pod linia kolejową.

O zamknięciu drogi informację mieszkańcom przekazało Miasto Szklarska Poręba tłumacząc, iż od dnia 5 czerwca br. przez około dwa tygodnie dla ruchu kołowego będzie zamknięty przejazd drogą pod wiaduktem kolejowym na ulicy Armii Krajowej w Szklarskiej Porębie.

Natomiast utrudnienia w poruszaniu się pieszych w tym miejscu mają potrwać dwa, trzy dni, kiedy to przejście będzie całkowicie zamknięte.

W trakcie prowadzonych prac do Świeradowa- Zdroju będzie można dojechać objazdem przez Szklarską Porębę Średnią lub Dolną.

9 KOMENTARZE

 1. Droga remontowana ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa ma w jednym miejscu poważny mankament. Dziwne że nikt tego nie zauważył z osób kompetentnych odpowiedzialnych
  za jej remont.Ten mankament jest ukryty pod wiaduktem przy dworcu gł. w Szklarskiej Porębie. Mianowicie dwa chodniki po obu stronach są tak wąskie, że nie da się przejechać wózkiem dziecinnym, gdyż koła z jednej strony są poza krawędzią krawężnika, i te osoby idą jezdnią.
  Aleksander S.

 2. Drogi auto rzeczy,znajomość tematu to jedno ,zrozumienie to drugie a opis to trzecie…Zamknięty jest przejazd pod wiaduktem kolejowym w Szklarskiej P. na drodze prowadzącej w stronę m.in. do Świeradowa Zdr. ale to tylko jedna z możliwości wyjazdu ze Szklarskiej P. w stronę tej miejscowości.Droga do Świeradowa jest otwarta należy jedynie znaleźć inny wyjazd/objazd/ np.ul.Franciszkańską,Hofmann lub Piastowską.

 3. Ta Pani ma wózek dziecinny. Nie dziecięcy. Ona wozi w nim lalki. Jest troszkę szerszy od dziecięcego i niższy. Pozdrawiam Panią. Jako zarządca drogi czuje się zobowiązany poprawić chodnik i dołożyć po kostce z jednej strony. Pozdrawiamy

 4. Ta Pani jeździ wózkiem dziecinnym nie dziecięcym. Wozi w nim lalki on jest troszkę szerszy i dużo niższy. Jako członek zarządu dróg czuje się zobowiązany poszerzyć chodnik o jedną kostkę z jednej strony żeby Pani mogła z tymi lalkami sobie jeździć. Myślę że jedna kosteczka wystarczy i kółko już nie spadnie. Pozdrawiam szanownego obywatela.

 5. Kiedy przebudowa drogi na zakręcie śmierci? Sam zakręt śmierci miał stać się miejscem turystycznym tylko dla pieszych i zyskać drugie życie…
  Gdzie jest obwodnica Szklarskiej? Posraliście się przed zielonymi oszołomami, bo płakali nad drogą nad ryglami? To wymyślcie inną wersję, choćby przez Kopaniec i właśnie okolice zakrętu śmierci. To skandal, że przez centrum takiego miasteczka jest taki ruch z tirami włącznie. Że Graf tego nie zrobił to było wiadomo. Zobaczymy do czego się nadaje nowy Burmistrz Popłoński..

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here