W nocy spodziewany silny wiatr. Jest ostrzeżenie

0
1058

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu wydało ostrzeżenie meteorologiczne m.in. dla mieszkańców powiatu lwóweckiego.

 

Ostrzeżenia meteorologiczne: Silny wiatr
Powiat lwówecki, stopień: 1, prawd. 85%

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 20:00 dnia 1 grudnia 2021 roku do godz. 8:00 dnia 2 grudnia 2021 roku.

Pamiętaj!

Przypominamy aby usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, przepakować samochód w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej był zaparkowany pod drzewami. O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Co zrobić, jak zabraknie prądu?

Pracownicy Tauron Dystrybucja radzą, aby w pierwszej kolejności sprawdzić bezpieczniki (korki). Następnie sprawdzić, czy jest prąd na klatce lub ulicy. Jeżeli prądu nie ma na klatce schodowej to należy skontaktować się z administratorem lub właścicielem budynku. Natomiast, jeżeli prądu nie ma również w sąsiednich budynkach oraz na ulicy należy jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy Tauron Dystrybucja – 991 i zgłosić awarię. Pod tym numerem telefonu możesz również na bieżąco sprawdzać przewidywany czas usunięcia awarii.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here