Droga powiatowa gotowa do odbioru

6
3424

W ramach zadania wykonana została nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza, nowe barierki energochłonne, a nawet mur oporowy przy strumyku. Powiat już szykuje następny przetarg.

 

„Opracowanie miało na celu zaprojektowanie remontu drogi, która poprawi warunki ruchu oraz poprawi poziom bezpieczeństwa drodze, poprzez wykonanie wzmocnienie konstrukcji jezdni, wykonanie nowej, równej, szorstkiej nawierzchni jezdni wraz z robotami towarzyszącymi (pobocza, bariery). Poza tym przedmiotowa inwestycja poprzez wykonanie nowej nawierzchni będzie miała pozytywny wpływ na obniżenie poziomu hałasu i zanieczyszczeń do środowiska (płynny przejazd pojazdów, bez gwałtownych hamowań i ruszania po nowej nawierzchni przyczyni się do ograniczenia emisji hałasu i zanieczyszczeń do środowiska).” – wskazał w ogłoszeniu o przetargu Kierownik ZDP w Lwówku Śląskim.

To miało miejsce jeszcze jesienią ubiegłego roku, kiedy to Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na modernizację drogi Pilchowice – Radomice.

W ramach zadania wykonane miały zostać roboty rozbiórkowe, ścinka zawyżonych poboczy, wycinka odrostów i samosiewów znajdujących się w pasie drogowym, wykonanie wymiany przepustów pod jezdnią główną, remont istniejącego muru oporowego, wykonanie wzmocnienia krawędzi konstrukcji jezdni o nawierzchni bitumicznej, wykonanie nowej warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni, wykonanie nawierzchni zjazdów o nawierzchni bitumicznej, uzupełnienie poboczy z kruszywa łamanego.

Wartość zadania po przetargu wyniosła nieco ponad 4,5 miliona złotych. Dziś droga jest gotowa do odbioru.

Zarząd Powiatu Lwóweckiego już szykuje kolejne zadania drogowe. Która droga będzie modernizowana w pierwszej kolejności?

6 KOMENTARZE

  1. Tak zrobiliście tę drogę, że przy odrobinie większego deszczu zalewa nam podwórka . Po prostu super. Zamiast wyprofilować ją w stronę strumyka,to zrobiliście to w drugą stronę. No cóż za genialny pomysł ktoś miał…..po prostu brawo za myślenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here