Driftował po boisku piłkarskim i zniszczył murawę

1
1221
fot.: Policja Bolesławiec

To nie pierwszy taki przypadek. Od kilku lat regularnie spotykamy się z bezmyślnością młodych kierowców, którym wydaje się, że mogą robić wszystko.

 

W ostatnim czasie zniszczona została murawa na boisku w powiecie bolesławieckim. Wstępnie straty wyceniono na 1000 złotych. Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji na podstawie zebranych informacji ustalili podejrzanego w sprawie.

Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Ten mając 3-letni sądowy zakaz kierowania pojazdami przyjechał samochodem w okolice domu ludowego i boiska.

„Po pewnym czasie znudziło mu się siedzenie w samochodzie z kolegą, więc postanowił wjechać na płytę boiska, gdzie dla zabawy wielokrotnie wykonywał kontrolowane ślizgi, co doprowadziło do zniszczenia murawy.” – tłumaczy asp. szt. Anna Kublik- Rościszewska z bolesławieckiej policji, która dodaje, iż mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące dwóch przestępstw.

„Zarówno za złamanie sądowego zakazu, jak i za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.” – dodaje policjantka.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here