Pijany kierowca spowodował kolizję

1
1436

Blisko 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Iveco, który spowodował kolizję. Sprawca kolizji nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył samochodu marki VW Golf.

 

Blisko 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 32-letni kierowca Iveco, mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło 26 maja br. po godzinie 7:00 na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Gryfów Śląski.

Kierujący pojazdem nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył w tył samochodu marki VW Golf, który przepuszczał pieszego na pasach. Pojazdem kierowała 48-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego. Sprawcy zdarzenia oraz poszkodowanej w wyniku kolizji nic się nie stało i nie była wymagana hospitalizacja. Kierowca Iveco został zatrzymany przez gryfowskich policjantów. Pijany kierowca stracił już prawo jazdy .

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz nawiązka w wysokości 5 tysięcy złotych.

-/sierżant Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here