Sprawili dzieciom ogromną radość

0
1448

Każdy rodzic przyzna, iż nie ma nic cenniejszego, nic piękniejszego niż uśmiech na twarzy dziecka, jego radość i beztroska zabawa, tym bardziej, jak ta jest okraszona edukacją. I właśnie w celu sprawienia radości najmłodszym w niedzielę 16 czerwca 2024 roku w Gryfowie Śląskim odbył się Rekreacyjny Festyn Rodzinny, który był tak naprawdę przełożonym z uwagi na złą pogodę Dniem Dziecka.

 

 

Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury, GKS Gryf Gryfów Śląski, Stowarzyszenie Motocyklistów Moto Tigers i gryfowska Footboll Academia. Wydarzenie organizacyjnie wsparli: Powiat Lwówecki, Żłobek Miejski „Bajkowa Kraina”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MOCNI, gryfowska Straż Miejska, straż pożarna: OSP KSRG Gryfów Śląski i OSP KSRG Ubocze oraz grupa DiveMed. W tak ważnym dniu nie zabrakło również funkcjonariuszy Policji z Komisariatu w Gryfowie Śląskim oraz KPP w Lwówku Śląskim i gościnnie funkcjonariuszek Służby Celno- Skarbowej.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili radni Gminy Gryfów Śląski: Szymon Dołasiński, Marek Niebylski, Mariusz Kozak, Mariusz Kownacki, Pani Małgorzata Szczepańska Starosta Lwówecki, radni Rady Powiatu Lwóweckiego Pan Olgierd Poniźnik i niezastąpiona w roli organizatora i prowadzącej Anna Michalkiewicz a także Komendant Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim kom. Remigiusz Mirek.

Festyn rozpoczął się widowiskowym występem tancerzy ze Studia Tańca MAR-KO, którzy porwali widownię w wir dynamicznych rytmów.

Wśród wielu atrakcji, szczególną uwagę przyciągnęły dmuchańce, buble football i mega piłkarzyki. Nie tylko maluchy z zapartym tchem oglądały filmy wyświetlane w kinie 9D. Dzieci z nieukrywaną fascynacją, uczestniczyły w rozgrywkach piłkarskich. Nie zabrakło również rzutów karnych bronionych przez rodziców.

Wyjątkową atrakcję najmłodszym sprawili motocykliści Moto Tigers Gryfów Śląski, którzy po raz kolejny bardzo mocno zaangażowali się w organizację gryfowskiego wydarzenia. Wraz z motocyklistami z Leopolis Bikers Lwówek Śląski wozili dzieci motocyklami wokół boiska. Ponadto był grill, pajda chleba i to, z czego nasi motocykliści są najbardziej znani, czyli akcja charytatywna.

– Dziś zbieramy na chorego Błażeja. Wszystkie nasze działania tutaj są charytatywne – wskazują Moto Tigersi, który zapewniają, że cały dochód z ich działań zostanie przeznaczony na pomoc chłopcu.

Na stanowiskach przygotowanych przez policję, straż pożarną, straż miejską oraz Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy dzieci mogły z bliska zobaczyć sprzęt używany przez służby, a także dowiedzieć się o ich codziennej pracy. Każde dziecko miało okazję usiąść za kierownicą radiowozu czy wozu strażackiego, a dumnie pozując do zdjęć, maluchy z błyskiem w oczach opowiadały o swoich marzeniach zastania strażakami czy to policjantami.

Kulminacyjnym punktem programu był pokaz ratownictwa drogowego. Strażacy demonstrowali swoje umiejętności oraz specjalistyczny sprzęt uwalniając „poszkodowanych” z symulowanego wypadku.

Na wszystkich czekała także Strefa Cateringowa, pełna smakowitych przysmaków. Gofry bąbelkowe, lody, wata cukrowa, bubble tea, kawa, grill, pajda chleba, ciasto, napoje i zakręcone ziemniaki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a zapach świeżo przygotowanych potraw unosił się w powietrzu, zachęcając do odwiedzenia tego zakątka festynu.

Festyn nie tylko dostarczył mnóstwo zabawy, ale także rozbudził w dzieciach ciekawość. Jednak najcenniejszy był chyba czas spędzony na świeżym powietrzu w gronie rodzinnym i z uśmiechem na twarzy.

Podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia złożył Burmistrz Gryfowa Śląskiego Pan Daniel Koko.

Cieszę się, że w niedzielę 16 czerwca stadiom miejski w Gryfowie Śląskim tętnił życiem i to nie ze względu na mecz piłkarski, ale dobrą zabawę dzieci i odpoczynek całych rodzin. Wiele osób, w tym także rodziców zaangażowanych było w organizację tego wydarzenia, żeby wszystko było na tip top. Dziękuję wszystkim.
Dziękuję także najmłodszym za obecność i wspaniałą zabawę. Radość dziecka w takich chwilach jest bezcenna. Można powiedzieć, że tym dniem dzieci i młodzież rozpoczęli dobrą zabawę, która niech towarzyszy im przez całe wakacje. Tego z całego serca Wam życzę. – życzył Burmistrz Daniel Koko.

Wprawdzie Rekreacyjny Festyn Rodzinny przeszedł do historii, ale już w najbliższą niedzielę 23 czerwca na gryfowskim stadionie miejskim w Gryfowie Śląskim odbędą się zawody sportowo- pożarnicze gryfowskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, na które już dziś zapraszamy. Rywalizacja druhów zawsze dostarcza sporo emocji.

Mocnych wrażeń nie zabraknie także już za dwa tygodnie podczas XI Zlotu Motocyklowego Leopolis Bikers, który w piątek, 28 czerwca rozpocznie się w Chmielnie koło Lwówka Śląskiego. Kulminacyjnym momentem będzie Parada Motocykli. Motocykliści w sobotę 29 czerwca o godzinie 13 wyruszą spod kościoła WNMP w Lwówku Śląskim. A po paradzie do późnych godzin nocnych na gości czekać będzie dobre jedzenie i znakomite koncerty. Zlot ma formułę otwartą, to nie jest tylko i wyłącznie wydarzenie dla motocyklistów, ale każdy, kto chce może przyjść, przyjechać. Każdy jest mile widziany.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here