Dobiega końca budowa marketu Dino

21
29864

To jedna z tych długo wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji w regionie. Prace ruszyły w styczniu i dziś obiekt jest na ukończeniu. Oficjalnie budowa ma się zakończyć na początku maja.

 

 

Rozwój sieci Dino Polska

Na koniec 2023 r. w Polsce funkcjonowało 2406 sklepów z wyróżniającym się czerwonym logiem Dino, które dzięki jednolitemu formatowi i dogodnym lokalizacjom ułatwiają konsumentom realizację codziennych zakupów spożywczych i produktów podstawowej potrzeby. Łączna powierzchnia sali sprzedaży sklepów Dino wyniosła 947,9 tys. metrów kwadratowych i była o 11,8% większa niż rok wcześniej. Nakłady inwestycyjne przeznaczone na rozwój firmy wyniosły w 2023 r. 1,2 mld zł. Skumulowana wartość nakładów inwestycyjnych Grupy Dino w ciągu ostatnich pięciu lat osiągnęła poziom 5,8 mld złotych.

Gdzie są sklepy Dino?

W naszym regionie markety Dino są chętnie odwiedzane przez klientów, efektem czego jest i tu ich dynamiczny wzrost. Sieć jest obecna we Wleniu, w Pławnej Dolnej, w Lubomierzu, w Gryfowie Śląskim, w Mirsku, w Brunowie, w Płóczkach Dolnych i Rakowicach Wielkich. Dwa markety są także w Świeradowie- Zdroju.

Klienci doceniają sklepy Dino

Jak wskazuje Dino podejmowane działania przyniosły pozytywne rezultaty w postaci dynamicznie rosnącej sprzedaży. W 2023 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 25,7 mld zł i były o 29,6% wyższe niż rok wcześniej. 40% przychodów pochodziło ze sprzedaży produktów świeżych, w szczególności owoców i warzyw, pieczywa oraz świeżego mięsa.

– Liczby te stanowią dla nas dużą motywację do dalszego otwierania nowych marketów Dino.– komentował Michał Krauze Członek Zarządu Dino Polska.

Gdzie powstaje market Dino?

Już niebawem otwarcie Dino w Lwówku Śląskim przy skrzyżowaniu ulicy Złotoryjskiej i drogi powiatowej prowadzącej do Soboty. Zaledwie cztery miesiące dał wykonawcy inwestor budujący w naszym powiecie kolejny market. Prace ruszyły wraz z początkiem nowego roku, czyli de facto w środku zimy. Ich zakończenie planowane jest na początku maja.

Otwarcie marketu Dino

Dziś gołym okiem widać, że inwestycja jest na ukończeniu. Ale to nie jedyny market w regionie. Dobiegają także końca prace przy budowie sklepu Dino w Jeżowie Sudeckim, a do wakacji powinien zostać wybudowany także sklep w Siedlęcinie Górnym.

Gdzie ruszy budowa kolejnego marketu Dino?

Gdzie przeniosą się ekipy budowlane wraz z końcem tych inwestycji? To pytanie na razie pozostaje otwarte. Niemniej sieć buduje markety tam, gdzie dostrzegają potencjał, gdzie chcą tego mieszkańcy.

21 KOMENTARZE

  1. a taki był lament w mediach że sklepy w Lwówku zamykają a tu proszę Dino w Lwówku plus dwa pod miastem w Brunowie i Rakowicach, a na ulicy Sienkiewicza trwa remont sklepu zamkniętego od lat i będzie cukiernia.

  2. A ja proponuję rozbudowę starego Dino w Ostrowie Wlkp przy Targowisku, jest tak małe że nie ma w nim połowę asortymentu co w większych sklepach i ekspozycja towaru też pozostawia wiele do życzenia, a szkoda

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here