Dla złodziei nie ma świętości. Okradli kościół

18
3547

Policjantom jeszcze się nie udało zatrzymać złodzieja, który w święta ukradł i zniszczył figurkę Jezusa z lwóweckiej szopki, a już w Lwówku Śląskim doszło do kolejnej zuchwałej kradzieży.

 

Do kradzieży doszło najprawdopodobniej w poniedziałkowe popołudnie 4 stycznia 2021 roku. Złodzieje weszli do kościoła Franciszkanów w Lwówku Śląskim skąd skradli sprzęt wykorzystywany do trakcji mszy świętych.

Z przykrością pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie nie możemy prowadzić transmisji video liturgii z naszej świątyni. Wczoraj w godzinach popołudniowych został skradziony z kościoła nasz zestaw do transmisji, czyli kamera, komputer oraz karta dźwiękowa” – czytamy na profilu Franciszkanie Lwówek Śląski.

Duchowni czekają na działania Policji, mające na celu odzyskanie skradzionego mienia. Jednocześnie przepraszają wiernych za wynikające niedogodności i zachęcają do modlitwy w kościele.

Jeżeli ktokolwiek z Was ma informacje o złodziejach, bądź o miejscu przechowywania skradzionego sprzętu zachęcamy do kontaktu z policją pod numerem telefonu 112, lub z księżmi z parafii Franciszkanów w Lwówku Śląskim pod numerem: 75 782 56 84.

Aktualizacja

Wiadomo już kto okradł kościół w Lwówku Śląskim

18 KOMENTARZE

 1. Szkoda gadać, komentować. Poprostu brak słów o tych nierobach, pracować się nie chce a kasa potrzebna. Łapy obciac po łokcie lub wypalić na czole napis złodziej.

 2. Okradli Kościół, gdzie ojcowie tak bardzo dużo robią dla ludzi i to nie tylko dla swych parafian-WSTYD. Mam nadzieję, że złodzieje zostaną ukarani i oddadza wszystko co ukradli. Brak słów, pozbawili wiele osób uczestnictwa w liturgii.

  • Zdaje się, że założyciel chrześcijaństwa, Pan Jezus, mówił, aby nikogo na ziemi nie nazywać naszym ojcem, bo mamy jednego Ojca w Niebie. (Mat. 23,9). Rozumiem, że Pismo Św. nie jest autorytetem dla niechrześcijan, ale dla chrześcijan – to juz być powinno …

   • A poza tym to samo Pismo zwane świętym stanowi, że: Dzieje 17:
    24. “Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką”
    29. „Będąc więc z Rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka”.

 3. Niestety władze samorządowe gminy Lwówek Śląski mówią, że im monitoring nie jest potrzebny. Na co ja im odpowiedziałem, że nie im tylko mieszkańcom … ale do ich nie dociera. Właśnie widać jak w d…. mają swoich wyborców. Może dotrze do tego betonu, że należy robić coś dla bezpieczeństwa, a monitoring w wysokiej rozdzielczości jest najtańszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Mariolka, jej zastępcy wraz z naczelnikami i kierownikami do dymisji.

 4. Dla złodzieja nie ma świętości, jeśli okradnie kościół ? Czy to znaczy, że jeśli okradnie Kowalskiego – to jest OK ? I lepiej, gdy okradnie bogatszego niż biednego ? Złodziej to ktoś, kto świadomie, bez skrupułów i bez pozwolenia zabiera cudzą własność, zwłaszcza potajemnie lub posługując się oszustwem czy podstępem. W dekalogu jest zamieszczone bezwarunkowo przykazanie: Nie wolno ci kraść !!! Dotyczy każdej sytuacji, każdego miejsca i każdego człowieka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here