Dachowanie na DK30

4
3253

Kilak minut po godzinie 12 w sobotę, 20 czerwca 2020 roku do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o dachowaniu samochodu osobowego.

 

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 30 pomiędzy Radoniowem a Chmieleniem.

Na miejscu pracują strażacy z JRG w Lwówku Śląskim, OSP KSRG w Lubomierzu, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Wśród poszkodowanych jest dziecko. Na chwilę obecną na miejscu trwa akcja. Poszkodowani są badani przez ratowników. Przyczyny wypadku ustalać będzie policja.

O zachowanie ostrożności na drodze apelują policjanci.Podczas opadów deszczu jezdnia nie sprzyja kierującym. W takich warunkach mamy zmniejszoną przyczepność, dlatego też powinniśmy zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze. Pamiętajmy o zwiększeniu odległości od poprzedzającego pojazdu tak, aby mieć odpowiednią ilość czasu na reakcję. Szczególną ostrożność zachowajmy podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. Zza parasoli lub ubrań przeciwdeszczowych mogą oni w porę nie zauważyć nadjeżdżającego pojazdu. Tutaj kierujemy swój apel również do pieszych. Podczas niekorzystnych warunków pogodowych piesi są mniej widoczni. Dlatego też przechodząc na drugą stronę jezdni powinni upewnić się czy kierujący pojazdami nas widzą i czy zdążą zahamować przed przejściemst. sierż. Dominika Kwskszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi

4 KOMENTARZE

  1. … oj tak powoli jechali, oj tak na pewno powoli było, że aż z tej małej prędkości autko się obróciło na plecy, bo myślało, że czas na odpoczynek … oj tak powoli

  2. Tam wszyscy jeżdżą powoli, tylko droga wyrywkowo płata figle niektórym. Kierowcy zapominają często o prawach fizyki, bo mają ABS i inne systemy które mają myśleć za kierowcę. Jeżdzę często tą trasą i zawsze trochę więcej pruję niż znaki mówią, ale jak ktoś nisko leci zamiast jechać to tak jest niestety.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here