Czy treningi siłowe są dobre dla kobiet?

0
447
siłownia fitnes
zdjęcie poglądowe

Panie decydujące się na wizyty w siłowni zazwyczaj wybierają treningi na urządzeniach cardio, a rezygnują z ćwiczeń z ciężarami. Ale ćwiczenia z obciążeniem mogą przynieść świetne efekty.

 

 

Kulturystyczne sylwetki zbliżone wyglądem do męskich nie zachęcają kobiet do podnoszenia ciężarów. Kobiety jednak nie posiadają odpowiedniej ilości testosteronu, który wpływa na budowę tak dużej masy mięśniowej. Poza tym, aby uzyskać szerokie barki, potrzeba bardzo dużo pracy i wielu godzin spędzonych z naprawdę dużymi ciężarami oraz spożywania dużych ilości białka i odpowiedniej suplementacji.

Takich efektów nie da się uzyskać w ciągu kilku godzin tygodniowo spędzonych na siłowni. Obciążenie żeliwne np. ze sklepu marbo-sport.pl, maszyny do ćwiczeń i inne urządzenia do ćwiczeń siłowych – to sprzęty przeznaczone nie tylko dla mężczyzn, także dla kobiet.

Korzyści z treningu siłowego

Trening na siłowni przynosi wiele korzyści. Wysmukla sylwetkę, ujędrnia ciało, zwiększa gęstość kości i zapobiega osteoporozie, wpływa na poprawną postawę ciała, poprawia kondycję, sprawność i wytrzymałość organizmu.

Zaletą ćwiczeń z obciążeniem jest dobra efektywność treningu w krótkim czasie jego wykonywania. Wystarczy już 30 minut treningu, by zacząć chudnąć, pobudzić metabolizm, rzeźbić mięśnie, poprawić krążenie. Proces spalania kalorii trwa jeszcze przez długi czas po zakończeniu treningu.

Regularne ćwiczenia na siłowni regulują poziom cukru i cholesterolu we krwi, poprawiają odporność organizmu. To sposób na redukcję stresu i poprawę samopoczucia.

Siłownia to miejsce dla każdej kobiety, która chce poprawić swój wygląd i być aktywną fizycznie. Korzyści z siłowni odczują kobiety w każdym wieku. Treningi z obciążeniem są bezpieczne. Na początku warto skorzystać z pomocy instruktora, który nauczy poprawnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń i dobierze odpowiednie obciążenie.

Pamiętajmy też, że „nie od razu Kraków zbudowano”. Należy zaczynać od niewielkich obciążeń, które stopniowo należy zwiększać. Rodzaj i tempo ćwiczeń należy dostosować do własnych potrzeb i możliwości. Już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń zwiększy się nasza siła, poprawi się nasza zwinność i szybkość. Łatwiej będzie przynieść ze sklepu ciężką siatkę z zakupami i wejść po schodach bez zadyszki.

Aby uzyskać efekty, należy regularnie wykonywać ćwiczenia na wszystkie partie mięśniowe 3 razy w tygodniu. Pomiędzy kolejnymi treningami powinien być dzień przerwy.

-/materiał partnera/-mm

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here