Czy przyłapany na zakazie policjant poniósł konsekwencje?

3
959

Czy policjant przyłapany na złamaniu przepisów prawo o ruchu drogowym poniósł jakieś, a jeżeli tak to jakie konsekwencje? Lubańska policja wyjaśnia.

 

Po ujawnieniu przez portal eLuban.pl nagrania, na którym widać jak kierowca policyjnego auta łamie przepisy ruchu drogowego lubańska policja zajęła stanowisko w sprawie. Policjanci ustalili sprawcę wykroczenia.

Czytelnik, który przysłał do redakcji nagranie apelował, abyśmy wszyscy na drodze byli traktowani równo. Jak tłumaczą dziennikarze, z tego też powodu postanowili ujawnić nagranie a także pokazać je lubańskim policjantom. Jeszcze w dniu publikacji mundurowi odpowiadali, że zbadają sprawę. Dziś znamy już ustalenia.

 

Jak się okazuje sprawcą wykroczenia był funkcjonariusz z innej jednostki i został ukarany mandatem i punktami karnymi.

W nawiązaniu do publikacji na stronie portalu eluban.pl „Policjanci przyłapani na zakazie” z dnia 02 września 2022 roku uprzejmie informuję, iż ustalenia wykazały, że radiowozem po drogach powiatu lubańskiego przemieszczał się funkcjonariusz innej jednostki. Mundurowy w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem w wysokości 350 zł oraz 6 punktami karnymi, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandatów karnych. – poinformowała eLuban.pl asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowy KPP w Lubaniu.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here