Czy Powiat nadal będzie obsługiwał drogi wojewódzkie?

2
74

19 września w Starostwie Powiatowym w Lubaniu spotkali się przedstawiciele zarządców dróg powiatowych – partnerzy porozumień, którzy przyjęli na siebie wolę utrzymania dróg wojewódzkich. Z uwagi na kończący się trzyletni okres obowiązujących obecnie porozumień, mając na względzie zmiany zapowiadane przez rząd oraz sytuację na runku usług drogowych, spotkanie dotyczyło głównie środków finansowych jakie zarządca dróg wojewódzkich ma do zaoferowania partnerom powiatowym, mając na względzie kontynuacje tej współpracy.

Na wstępie Marszałek Województwa podziękował za dotychczasowa współpracę, dobrą współpracę, wyrażając przekonanie, że pomimo iż pieniędzy na utrzymanie nigdy za wiele, to jednak ta współpraca zostanie utrzymana.

Z ramienia zarządcy dróg wojewódzkich w spotkaniu uczestniczyli Panowie Cezary Przybylski-Marszalek Województwa, Tymoteusz Myrda –Członek Zarządu Województwa, Leszek Loch –Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.
Powiat Lwówecki reprezentowali Daniel Koko Starosta Lwówecki oraz Marek Makowski kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim .

Wydaje się, że pomimo różnych punktów widzenia udało się wypracować consensus. – uważa DSDiK. Ustalono, że przedstawi ono swoim Partnerom propozycje dalszej współpracy, ale też nowe możliwości finansowania dróg wojewódzkich.

Już zaplanowano kolejne robocze spotkanie, aby domówić szczegóły, tak aby najpóźniej w lutym przyszłego roku móc podpisać kolejne porozumienia.

 

-/ DSDiK/red./-

2 KOMENTARZE

  1. Powiat robi czyjes drogi a swoje ma w D….. Galezie wybijają lusterka,pobocza pozarywane,o odsiniezaniu nie wspomnę!!!!!Najpierw trzeba robic czyjes a ludzi i sprzetu brak. Pan kierownik sobie nie radzi i chyba powinien przyjsc ktoś bardziej obrotny

  2. Droga ze Lwówka do Pasiecznika to obraz nieporadności wszystkich którzy są odpowiedzialni za jej stan.
    Wstyd i żenada, jak długo jeszcze będziemy naprawiali zawieszenia samochodów. Na dodatek te idiotyczne naprawianie drogi napylaniem . Kto zapłaci za odpryski lakieru i pobrudzone karoserie?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here