Rowerzysta wjechał w drzewo. Z połamaniami trafił do szpitala

10
3878
fot.: OSP KSRG Mirsk

Strażacy z czterech zastępów prowadzili w dniu wczorajszym poszukiwania rowerzysty, który jeżdżąc po lesie zderzył się z drzewem i doznał licznych obrażeń. Mężczyzna nie był w stanie się poruszać.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór w lesie w pobliżu Przecznicy w gminie Mirsk. Rowerzysta nie wyhamował na jednym z zakrętów, wypadł z drogi i uderzył w drzewo doznając złamań kończyn. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali strażacy z JRG w Lwówku Śląskim, OSP Przecznicy, OSP KSRG Mirsk, OSP KSRG Rębiszów oraz zespół ratownictwa medycznego.

W dużej mierze to dzięki dobrej znajomości okolicy przez strażaków z OSP Przecznica poszkodowanego rowerzystę udało się szybko odnaleźć i udzielić mu pomocy. Trafił on do szpitala.

 

fot.: OSP KSRG Mirsk
fot.: OSP Przecznica
fot.: OSP KSRG Mirsk

10 KOMENTARZE

  1. Przecież to miejscowy leśniczy od razu po telefonie z OSP wytypował miejsce wypadku.. Odcinek leśnej szosy z tzw “Czterech dróg” jest długi, stromy i wyboisty. Rowerzyści osiągają tam często ponad 100km /h. To nie pierwszy wypadek w tym miejscu.
    Pozdrawiam Gapcia z OSP Rębiszow 🙂

    • ponad 100km/h to ptrafia na zjazdach dokrecająć osiągać profesjolalni kolaże szosowi albo bardzo dbrzy amatorzy ale na gładkich asfaltach, po “kartoflisku” jak ktos poleci >50km/h to i tak ma pełne gacie 😉 Rozroża Izerskiego nigdy nieudało mi sie przekroczyc 80 km/h dokrecajac na 11tce pozdr.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here