Czy Powiat będzie stać na modernizację drogi powiatowej?

4
1548
zdjęcie poglądowe

Firmy składające oferty w przetargach na modernizację dróg często zaskakują wycenami, w efekcie inwestor ma problem ze sfinansowaniem zadania. Jak będzie tym razem?

 

Nieco ponad dwa tygodnie temu Powiat Lwówecki ogłosił przetarg na modernizację drogi powiatowej nr 2295D od granicy z powiatem bolesławieckim, miejscowością Nowa przez Włodzice Małe, Włodzice Wielkie, do drogi wojewódzkiej 297. Łączna długość planowanego do remontu odcinka to 3.130 metrów.

Zakres zadania obejmuje remont nawierzchni oraz istniejących przepustów, mostów i rowów.

Jak wskazał inwestor istniejąca droga posiada nawierzchnię bitumiczną. Remont drogi nie zmienia istniejącego układu komunikacyjnego.

Zaprojektowano remont drogi powiatowej 2295D o następujących parametrach:

  • szerokość jezdni zmienna od 3,50 m-5,50 m,
  • kategoria ruchu – KR-1
  • warstwa ścieralna z AC 16 W gr. 4,0 cm,
  • nawierzchnia jezdni –warstwa ścieralna z AC 11 S gr. 4,0 cm,

Władze Powiatu na to zadanie zabezpieczyły w budżecie 2.040.000 zł brutto. W dniu 7 czerwca miało miejsce otwarcie złożonych w przetargu ofert. Tych wpłynęło aż pięć. Najwyższą złożyła firma z Rakowic Wielkich – 2.443.656,99 zł. Nieco taniej zadanie wyceniła spółka z Lubania – 2.283.562,65 zł. Jeszcze mniej wskazało jedno z jeleniogórskich przedsiębiorstw – 2.200.709,85. Dwie najniższe oferty to 2.050.054,53 zł i 1.974.057,75 zł. Tą pierwszą złożyła firma z Lubieńca a drugą firma z Kościelnik Dolnych.

Teraz złożone oferty muszą zostać przeanalizowane. O wynikach przetargu powinniśmy dowiedzieć się za kilka dni.

4 KOMENTARZE

  1. Do mieszkaniec gminy
    Nie marudź, nie dawno wieszali wyniki z przetargu na około 9 km drogi gdzie pisało wyraźnie, że uda sie to zrobić duzo taniej niż we wstepnej wycenie, co świadczy, że myślą i szanują pieniądze podatników, a teraz kolejne kilometry i tez bylo zalozone ponad 2 mln co piesze w tym artykule a najtańszy wykonawca dał cene poniżej 2 mln, wiec jeśli oferta bedzie ok to ruszą upragnione przez nas wszystkich remonty. A tobie jak sie nie podoba to sam sie wez do roboty a zacznij od przeczytania w stosownych przepisach czym ma sie zajmowac powiat iod razu czym gmina a czym inne instytucje.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here