Czy parkingi powinny być płatne?

0
190

Mieszkańcy garażują swoje auta a nie je parkują twierdzi radny, który już zapowiedział, iż w przyszłym miesiącu złoży wniosek o wprowadzenie płatnej strefy parkowania w centrum miasta.

Mowa o radnym Rady Miasta i Gminy Mirsk, którzy podczas ubiegłotygodniowej sesji zwrócili uwagę na problem zajętych parkingów wokół ratusza.

Proszę Państwa, proszę przygotować się do tego, że ja po raz kolejny zgłoszę wniosek na kolejnej sesji o ustalenie na rynku kilku, przynajmniej kilku płatnych miejsc parkingowych – mówił radny Krzysztof Menke, który zapewnił, iż komendant straży miejskiej, który będzie te parkingi kontrolował jest chętny do współpracy. Radny poinformował także, iż zna producenta i wykonawcę parkometrów, co wywołało poruszenie, a u niektórych osób mieszkańców oburzenie i podejrzenia, że ewentualny przetarg miałby być ustawiony: „Pan Radny zna producenta i wykonawcę, czyli możemy domyślać się kto wygra ten przetarg. Tak wygląda nasza Gmina – ktoś kogoś zna itp.” – pisze w felietonie podsumowującym sesję na stronie mirsk.eu Zoja. 

Płatne miejsca parkingowe w ścisłym centrum miasta przyniosłyby dla Gminy wymierne korzyści. Jak informował radny Menke według jego rozeznania sprzed dwóch lat za pięć miejsc parkingowych naprzeciwko biblioteki gmina mogłaby zwiększyć przychody o 13 do 15 tysięcy złotych.

Czy Waszym zdaniem płatne miejsca parkingowe pomogą i rozwiążą problem zajętych miejsc parkingowych a zimą nieodśnieżonych parkingów?

Obejrzyj krótką debatę i zapowiedź zgłoszenia wniosku o płatne miejsca parkingowe w Mirsku.
 
https://www.youtube.com/watch?v=zJGLm4HMn8I
(nagranie sesji – Gmina Mirsk)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here