Czy koronawirus jest już w odwrocie? Nowe dane ministerstwa zdrowia

4
1181

Ministerstwo Zdrowia podaje zaskakujące dane dotyczące liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Co się stało? Czy to tylko zwykły weekendowy spadek związany z mniejszą liczbą testów wykonywanych w soboty i niedziele, czy koronawirus jest już w odwrocie?

 

„Mamy 4423 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (609), zachodniopomorskiego (529), wielkopolskiego (424), kujawsko-pomorskiego (351), pomorskiego (335), dolnośląskiego (287), śląskiego (265), łódzkiego (238), warmińsko-mazurskiego (217), małopolskiego (214), opolskiego (195), lubelskiego (177), lubuskiego (163), podkarpackiego (155), podlaskiego (155), świętokrzyskiego (69). 40 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną” – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o niespełna stu zgonach:

„Z powodu COVID-19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 82 osoby”.

Od początku epidemii w Polsce zakażonych koronawirusem zostało 1.067.870 osób a zmarło 20.181.

Według danych Ministerstwa Zdrowia dziś liczba nowych zakażeń na terenie województwa dolnośląskiego nie przekroczyła trzystu przypadków. Ostatniej doby na Dolnym Śląsku odnotowano 287 nowych zakażeń. Ministerstwo informuje także o 2 przypadkach śmiertelnych. Jedna osoba zmarła w wyniku zakażenia COVID a druga miała choroby współistniejące.

Bardzo mało nowych przypadków zakażeń jest również w naszym powiecie. Wczoraj, według danych Ministerstwa Zdrowia odnotowano 4 zakażenia a dziś pięć. Od początku epidemii na terenie powiatu lwóweckiego potwierdzono zakażenia u 813 osób. Zmarło 23 osoby.

4 KOMENTARZE

  1. Społeczeństwo poprostu przestało kierować się na testy, jezeli mają objawy przesiedzą parę dni na urlopie bez izolacji i spowrotem do pracy. Nikt już nie chce być na ekstra kwarantannie.

  2. Czy osoba zaszczepiona na grypę lub inną chorobę już na nią nie zachoruje? Czy taka osoba nie jest w stanie zarazić innych? Która szczepionka daje sto procent pewności? Organizm zaszczepiony powinien szybciej zareagować na wirusa i uniemożliwić mu rozmnażanie. Nie jest zabijany od razu z chwilą dostania się do organizmu, więc może zostać komuś przekazany. Dlaczego w tym przypadku osoby zaszczepione mają być traktowane jako zupełnie bezpieczne dla innych? Czy ktoś będzie robił testy przed szczepieniem?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here