Czekasz na list polecony? Poczta go otworzy, zeskanuje i wyśle ci mailem

12
1368
fot. Poczta Polska

Poczta Polska wchodzi w nową erę. Spółka wdraża usługę, w ramach której będzie digitalizowała korespondencję. Jej pracownicy otworzą korespondencję, zeskanują ją i wyślą do ciebie mailem.

 

– Jako Wyznaczony Operator Cyfrowy, już od października rozpoczniemy obsługę cyfrową korespondencji urzędów i obywateli – mówi Krzysztof Falkowski, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Zgodnie z obraną strategią i ze względu na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami cyfrowymi, Poczta Polska pracuje nad systematycznym poszerzaniem portfolio usług dostępnych drogą online. W zakresie elektronicznej obsługi korespondencji, Spółka oferuje nowoczesne usługi dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesu.

Jednym z cyfrowych rozwiązań Poczty jest eSkrzynka, która ma zapewnić adresatom możliwość bezpiecznego i szybkiego odbioru korespondencji poleconej bez wychodzenia z domu czy biura.

W ramach tej usługi, przesyłki polecone są digitalizowane (skanowane) i udostępniane adresatom w internetowej skrzynce pocztowej, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa oraz poufności e-korespondencji. eSkrzynkę można założyć online, nieodpłatnie, przy użyciu profilu zaufanego, posiada ją już około 23 tys. użytkowników. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ramach rozwiązania obsługiwane są przesyłki polecone, z wyłączeniem przesyłek wysyłanych przez: sądy i trybunały, prokuraturę i komorników sądowych oraz z wyłączeniem przesyłek wysyłanych przez organy ścigania – jeśli zostały oznaczone przez nadawcę „Nie podlega digitalizacji”” – tłumaczy Poczta Polska.

12 KOMENTARZE

  1. Spokojnie większość moich Kijentow złożyło taki profi i jeszcze nie zeskanowano żadnego listu bo adres nie taki lub niekompletne dane lub instytucje które się do tego nie kwalifikują tu chodzi o to że to najdroższy emeil na świecie a nie dobro klientów włączcie myślenie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here