Czas iść na wybory

0
125

W całym kraju odnotowano 64 zgłoszenia naruszenia ciszy wyborczej. Najwięcej odnotowano w Białymstoku (15) i Szczecinie (10). Dotyczyły one głównie usuwania plakatów wyborczych. Ukradzionych zostało 7 banerów wyborczych. Najwięcej takich przypadków było w Lublinie – informuje podczas niedzielnej konferencji prasowej przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz.

Na terenie objętym działaniem Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze (m.in. pow. lwówecki) nie odnotowano przypadków łamania ciszy wyborczej. Jak udało nam się dowiedzieć wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte punktualnie i nie odnotowano w nich żadnych niepożądanych incydentów.

Pierwsze informacje o frekwencji zostaną podane po południu.

Lokale wyborcze otwarte będą do godziny 21.00.

Do tego czasu też potrwa cisza wyborcza, o ile nie wystąpią przesłanki do jej przedłużenia. W tym czasie zabronione jest m.in. rozpowszechnianie materiałów wyborczych czy publikowanie sondaży. Nie można też agitować na rzecz kandydatów czy informować o przebiegu wyborów 2019. Zakaz obowiązuje także w internecie. Za złamanie ciszy wyborczej grożą surowe kary, nawet do miliona zł grzywny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here