Posadzili las

10
2611
fot.: Policja Lwówek Śląski

Kadra kierownicza lwóweckiej komendy włączyła się w akcję sadzenie lasu zorganizowaną przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Ramię w ramię z leśnikami, samorządowcami, strażakami oraz szkolną młodzieżą sadzili drzewka na terenach lasów w Leśnictwie Bielanka.

 

Wiosna to czas, kiedy rozpoczynają się intensywne prace leśne, w tym również prace związane z zalesianiem terenu, dlatego też pracownicy Nadleśnictwa Lwówek Śląski chętnie zapraszają instytucje do wspólnego sadzenia drzew. W tym roku wydarzenie to wpisało się w obchody jubileuszu 100-lecia istnienia Lasów Państwowych.

We wspólnym sadzeniu lasu wzięli udział przedstawiciele lwóweckiej komendy tj. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim komisarz Wojciech Pawluk oraz Naczelnik Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Mateusz Królak.

Leśnicy, strażacy, przedstawiciele władz samorządowych, młodzież szkolna oraz wszyscy zainteresowani akcją posadzili łącznie ponad 3 tysiące dębów, buków i jesionów na terenie leśnictwa Bielanka.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie do tego przedsięwzięcia na rzecz naszych pięknych lokalnych lasów.

Pamiętajmy, że przyroda to nasze dobro narodowe, o które musimy się wspólnie troszczyć, dlatego dbajmy o porządek!

Nie zostawiajmy po sobie niechlubnej pamiątki z odwiedzin, jaką są śmieci. Przypominamy, że zaśmiecanie lasu jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny nawet do 5000 zł.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śl./-

10 KOMENTARZE

  1. Dlaczego ten las trzeba było sadzić i kiedy te małe kikutki zyskają taką wartość dla ekosystemu jak widoczne w tle pnie wyciętych drzew? Czy to las gospodarczy i mieszkańcy powiatu pomagali LP utrzymać interes?? Lasy Państwowe wyrządzają moim zdaniem ogromne szkody dla ekosystemów, a głównym czynnikiem jest kasa. Przykre.

    • Może dlatego, że w Pana domu też są rzeczy zrobione z drewna? Bo nie wierzę, że nie ma żadnej takiej, chyba że woli Pan plastik ale w takim przypadku gratuluję braku wyobraźni, bo produkcja i utylizacja plastiku i innych materiałów sztucznych jest bardziej szkodliwa niż wycinka drzew, które zastępowane są nowymi.. Uczepili się wszyscy wycinki zapominając że nie ma nic zdrowszego niż naturalne drewno, które jest surowcem odnawialnym. Wiem że jest przykro gdy widzi się wycięty las ale ludzie korzystali z niego od lat i dzięki Bogu w Polsce możemy być spokojni o to że stan lasów jest na prawdę dobry

      • Ciężko nazywać ten zasób odnawialnym, gdy współczesna technologia pozwala zarówno na ekspresową wycinkę, jak i obróbkę, a co za tym idzie na niską cenę surowca i końcowego wyrobu. Ludzie korzystali z lasu nie od lat, a od tysiącleci. Zmienił się jednak sposób. Pozostanę sceptyczny co do idei, jak i praktyk LP.

  2. Czy policjanci naprawdę nie mają co robić? Podobno tak dużo jest wakatow, że nie ma kto pracować, a tu bawią się w sadzenie lasu.?A leśnicy też będą wykonywać pracę policji?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here