Co z tym gazem w Lwówku Śląskim? Kiedy będzie?

11
2136

Po stwierdzeniu dużej awarii w Lwówku Śląskim Polska Spółka Gazownictwa poinformowała, że tego nie będzie do godziny 18. Jednak tego dalej nie ma.

 

Po tym, jak w poniedziałkowy poranek u wielu odbiorców gazu w Lwówku Śląskim tego zabrakło z każdej strony zaczęły płynąć pytania, co się stało i kiedy znowu będzie gaz? Sam operator awarię w mieście określił jako dużą, obejmującą wielu odbiorców. Gazu zabrakło w domach u niemal połowy mieszkańców miasta.

Staramy się, aby każda prowadzona przez nas praca miała jak najmniejszy wpływ na Twój dostęp do gazu, a awaria została usunięta jak najszybciej. – informowała Polska Spółka Gazownictwa, która jest operatorem sieci, wskazując przy tym, że awaria powinna zostać usunięta do godziny 18:00 w poniedziałek, 7 marca 2022 roku. Tak się jednak nie stało.

Jak się dowiedzieliśmy awaria okazała się zdecydowanie bardziej skomplikowaną, niż początkowo sądzono. Na chwilę obecną (kilkanaście minut przed godziną 20.) gazownicy nadal nie mają pewności, czy uda się wznowić w dniu dzisiejszym przesył gazu. Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że gaz do kuchenek i pieców w mieszkaniach i domach w Lwówku Śląskim powinien powrócić we wtorek rano.

Natomiast Polska Spółka Gazownictwa poinformowała późno wieczorem poinformowała, że usunięcie awarii planowane jest na dzień 08 marca 2022 na godzinę 20:00.

Kolejne godziny bez gazu

11 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here