Co czeka pierwszoklasistów w szkołach średnich?

0
449

24 lipca 2019 roku Zarząd Powiatu Lwóweckiego podjął decyzję o utworzeniu pierwszych klas w podległych Powiatowi szkołach. W wielu przypadkach będą to klasy składające się z kilku (najczęściej dwóch) oddziałów.

 

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych we Lwówku Śląskim będą 3 klasy licealne, w tym dla uczniów po szkole podstawowej:
1. oddz. biologiczno-chemiczny/ oddz. politechniczny,
2.oddz. humanistyczno-dziennikarski / oddz. geograficzno-językowy,
oraz klasa z oddziałami: humanistyczno- dziennikarskim / politechnicznym / biologiczno-chemicznym dla uczniów po szkole gimnazjalnej.

W Technikum utworzone zostały 2 klasy:
Technik informatyk / technik reklamy dla uczniów po szkole podstawowej oraz informatyk / handlowiec dla uczniów po gimnazjum.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim powstanie jedna klasa licealna – językowa dla uczniów po szkole podstawowej.
W Technikum powstaną 3 klasy pierwsze:
– dla uczniów po szkole podstawowej: informatyk,
– dla uczniów po szkole gimnazjalnej: informatyk i leśnik.

Branżowa Szkoła 1. stopnia utworzy dwie klasy:
wielozawodowa dla uczniów po szkole podstawowej oraz wielozawodowa dla uczniów po gimnazjum.

Najwięcej klas powstanie w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich. W Liceum Ogólnokształcącym będą 4 klasy pierwsze dwu lub trzyoddziałowe, dwie dla uczniów po szkole podstawowej: policyjny / psychologiczny oraz strażacki / wojskowy oraz dwie dla uczniów po szkole gimnazjalnej: sportowy/wojskowy oraz policyjny/strażacki/psychologiczny.

W Technikum powstanie 6 klas, w tym dla uczniów po szkole podstawowej: Informatyk, logistyk / fryzjer, żywienia i usług gastron. / mechanizacji rolnictwa i agronomii. Dla uczniów po szkole gimnazjalnej powstaną: informatyk, hotelarz / żywienia i usług gastronomicznych, logistyk / mechanizacji rolnictwa i agronomii.

Branżowa Szkoła 1. stopnia utworzy dwie klasy: wielozawodową dla uczniów po szkole podstawowej oraz wielozawodową dla uczniów po szkole gimnazjalnej.

 

Jednocześnie informujemy, że w wybranych klasach/oddziałach są jeszcze pojedyncze wolne miejsca. W przypadku zainteresowania zachęcamy do szybkiego kontaktu ze szkołą.

 

– / Powiat Lwówecki / –

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here