Nowe obostrzenia. Zobacz, jakie?

15
2299

Ostatnie dni to gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Objęcie całego kraju żółtą strefą a powiatów z największą liczbą chorych czerwoną niewiele dało. Każdego dnia w zastraszającym tempie przybywa zakażonych. Szpitale nie nadążają z przyjęciami. W niektórych miejscach zaczyna brakować łóżek. System służby zdrowia staje się niewydolny.

 

Dziś podczas konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz przewodniczącego grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Andrzeja Horbana poznaliśmy nowe obostrzenia jakie wprowadza rząd w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju.

Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane – mówi podczas konferencji prasowej premier Morawiecki i zapowiedział, że jeżeli te obostrzenia nie przyniosą rezultatu, to rząd dalej będzie zwiększał restrykcje.

O ile nie nastąpi wypłaszczenie i zahamowanie tempa przyrostu zakażeń, możliwe, że będziemy musieli wprowadzać kolejne drastyczne kroki takie jak zamykanie granic, ograniczanie przemieszczania czy głębszy lockdown.” – mówił premier

Od jutra cała Polska staje się strefą czerwoną. Wszystkie te zasady obowiązują na terytorium całej Polski.

Kluczowa zmiana, którą dzisiaj wdrażamy to szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym, żeby zmniejszyć natężenie ruchu w komunikacji publicznej i kontakty społeczne. To bardzo ważne, żeby przerwać łańcuch transmisji.

W godzinach 8:00-16:00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż. jest możliwe tylko pod opieką dorosłego.

Ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni – będą mogły organizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia.

Kolejnym obostrzeniem jest zakaz wszelkiego rodzaju aktywności powyżej 5 os. w jednej grupie – zebrań, spotkań, aktywności. Widzimy wyraźnie, że również w ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup osób i były to źródła i ogniska zakażeń.

Nasze działania tutaj muszą być zdecydowane. Seniorzy, bardzo proszę, zostańcie w domach. Zamykamy również sanatoria, prócz sanatoriów, które teraz kończą swoje turnusy i są w trakcie.” – mówił premier
 
Co z cmentarzami i uroczystościami Wszystkich Świętych? Premier zapowiedział, iż decyzja dotycząca specjalnych obostrzeń na 1 Listopada zapadnie w przyszłym tygodniu.
 
 

15 KOMENTARZE

  1. Światowa ściema!!! DOWODY? Proszę bardzo. W czasach gdzue wszytko jest live nawet spacer po orbicie, w czasach gdzie codziennie na YT ludzie wrzucają około 84000 godzin nagrań, gdzie nagrywa się na telefony dosłownie wszystko nie można znaleźć ani jednego filmu z ludźmi zakażonymi “covidem” które nie są dodane przez kanały typu cnn, bbc, nbc i tym podobne media piorące mózgi. Ani jednego filmiku od ratownika medycznego, pielęgniarki, osób które nie mają korzyści z umacniania ludzi w przekonaniu że jest epidemia. I UWAGA nie tylko na polskim YT ale na ogólnoświatowym. Słaby dowód? Ok a słyszeliście jakieś newsy w tv o uchodźcach? Jak się mają obozy? Dużo by pisać ale fakt jest taki że tegoroczna grypa jest wykorzystywana do siania propagandy jakoby istniała nowa nieznana wcześniej nikomu choroba ponieważ ktoś gdzieś zjadł zupę z nietoperza. Co ma to przykryć albo na co przygotować społeczeństwo na całym świecie jest bardzo dużo teorii. Wystarczy trochę poszukać, przesiać informacje i wyciągnąć wnioski. Dawno temu mówił i się o NWO o globalnej kontroli nad społeczeństwami i możecie być pewni że jeżeli dzieje się to już teraz to zostało to bardzo precyzyjnie zaplanowane a koszta tego nie są ważne. Obudzicie się chociaż już może jest na to za późno …

  2. A kto ma nagrać ze sobą filmik ze jest zarazony covidem i dać do sieci. Przecież każdy ukrywa że jest chory bo wsszyscy by od niego uciekali ze jest chory. Nawet jakby siedział w domu to by mial niprzyjemnosci od sąsiadów. Proszę pomyśleć jak niektórzy traktują pielegniarki które nie są chore ale już są przesladowane.

  3. W gryfowskim szpitalu jest “zaraza”, kto nie wierzy niech przyjedzie i wejdzie.Jest Covid. Poza tym fajna inicjatywa przy ul. Młyńskiej(tak szczerze, to świetna dla dzieciaków), ale w dzisiejszej dobie Covid-a – skatepark czy pumptrack, ciekawe, jak dzieciaki będą na zdalnym w poniedziałek . Obiekt jeszcze nie otwarty, a już rzesze dzieci z rodzicami, jakby był oficjalnie otwarty, bez maseczek, bez jakichkolwiek zabezpieczeń.

  4. Nie mówię, że koronawirusa nie ma, bo ta choroba istnieje i sama ją przeszłam. Była to trochę dłuższa grypa, do tego straciłam smak i węch, poważniej przechodzi to 1% chorujących i taka jest prawda, ale ten kraj i ten rząd nie jest przygotowany na pomoc ludziom, służba zdrowia jest niewydajna i stąd wszystkie te obostrzenia i zakazy, w końcu trzeba się do tego przyznać.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here