Cmentarz zamknięty. Przed wejściem palą się znicze

12
2590

Bramy cmentarza zamknięte są na kłódkę. Przed głównym wejściem palą się znicze. Na kracie zawieszona jest parasolka. Tak dziś wygląda lwówecki cmentarz.

To efekt decyzji premiera Morawieckiego, który wczoraj wieczorem poinformował, iż w związku z rosnącą falą zakażeń koronawirusem na trzy dni rząd zamyka cmentarze w całym kraju. “Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte“. – mówił premier.

W Lwówku Śląskim cmentarz zamknięty jest na kłódkę, jednak nie wszystkie nekropolie są faktycznie pozamykane. Jak nas informujecie wejścia na niektóre cmentarze są otwarte a przy grobach można spotkać modlących się ludzi, którzy przyszli tu ustawić kwiaty i zapalić znicze. Warto jednak pamiętać, iż otwarta brama nie oznacza, iż cmentarz jest otwarty a wejście na jego teren nie będzie karane.

W całym kraju pojawiają się ciekawe inicjatywy, np. w Chełmie MPGK umożliwia złożenie wieńców i wiązanek na terenie nekropolii za pośrednictwem pracowników spółki. Na bramie jednego z cmentarzy w kraju pojawiła się informacja, iż jest to „park cmentarny”.

Jak jest w waszych miejscowościach, czy cmentarze są pozamykane i jak sobie z tym radzicie?

12 KOMENTARZE

  1. Ja proponuje żeby PO w przyszłym roku otworzyło swoje cmentarze nikt inny tylko oni najwięcej narzekają w Lubomierzu, będą se chodzić w ten jeden dzień raz w roku (bo w inne nie chodzą) bo gderaja jak kury. Albo przełożyć im na 1-go maja.

    • Widać że jesteś kurą przewódcą ,nie opisuje to tak jak to wy robicie. Tylko propozycja, wam wszystko przeszkadza to żle to nie tak, dla was powinni zrobić oddzielne ustawy ,jedno mnie dziwuje jesteście w tej partii PO i do kościoła chodzicie (co niektórzy) i jesteście przeciwko kościołom, jak to jest Panie kura.

  2. Znowu benzadziejna komunikacja ze strony tego sypiącego się aparatu i działanie zarządcy na podstawie konferencji i tweetów a nie obowiązujących przepisów. A nie ma w nich nic na temat zamykania cmentarzy.

    §28a mówi: “Od dnia 31 października 2020r. do dnia 2 listopada 2020r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych.”

  3. A w Olszynie bramy są otwarte, można wejść o każdej porze. Mamy mądrego zarządcę cmentarza. Przychodzi niewiele ludzi, bo idiota premier w piątek wieczorem się ocknął i pogonił tłumy na cmentarze.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here