Lwówek Śląski: Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

10
1500

Dziś w całym kraju uroczyście obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

 

Ustanowione 2001 roku uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej święto upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Zasługi organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski, oddając w ten sposób hołd poległym i pomordowanym oraz wszystkim więzionym i prześladowanym członkom organizacji Wolność i Niezawisłość.

W Lwówku Śląskim mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przy pomniku „Żołnierzy Wyklętych”.

10 KOMENTARZE

  1. Od rozpoczecia budowy pomnika do dzisiaj czekam na listę “wyklętych” ze Lwówka śl. – powiem tak bujda na resorach, a sam pomnik powstał na fali popularności tematu w PL wśród młodzieży i miał być trampoliną w “karierze” polit pewnego dziadka zanim zrozumiał, że go nie lubią.

  2. “PW, Polska Walcząca – symbol w kształcie kotwicy, której człon w kształcie litery P symbolizuje Polskę, a ramiona literę W – walkę lub „kotwicę” – symbol nadziei na odzyskanie niepodległości Polski okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Powszechnie stosowany w czasie II wojny światowej.” – wikipedia
    Wiec może ktoś w końcu zrozumie, że symbol ten nijak się nie ma do tzw “żołnierzy wyklętych” działających po II WŚ. Powinien on kojarzyć się z heroiczną walka, a nie jak w dzisiejszych czasach coraz częściej z tylną klapą VW Passata.

  3. do Chwała, ale.. i do Anonim, macie rację, na naszych ziemiach nie ma ,,Wyklętych” i być nie może, bo i skąd??? ale są polityczni karierowicze, którzy mieszkańców Lwówka Śl. NIE SZANUJĄ I TAKIE SOBIE POMNIKI STAWIAJĄ ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE 🙁 bazują na niewiedzy historycznej ludzi, by budować swój spektakularny wizerunek i zrobić parę fotek do kampanii wyborczej… wstyd!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here