Chłopcy z SP 2 w Lwówku Śląskim wicemistrzami województwa LZS

0
335

Dnia 3 marca 2019 roku w Wińsku odbył się Finał Dolnośląski LZS w Halowej Piłce Nożnej Chłopców do lat 13. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zdobywając wicemistrzostwo województwa!!!

W zawodach wzięli udział zawodnicy do lat 13, których opiekunem był p. Mirosław Kobiałka. Organizatorem zawodów sportowych był Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wińsku, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej – Komisja ds. Futsalu. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy za miejsca od LZS i dodatkowo od Gminy Wińsko każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary za udział. W turnieju wzięło udział 80 zawodników, 15 opiekunów, 40 osób towarzyszących i 3 organizatorów. W sumie około 140 osób. Wyróżnieni statuetkami zostali:

Chłopcy zagrali w składzie: Suski Dominik, Samoraj Jakub, Mazurek Tymoteusz, Kufel Dominik, Suski Mateusz, Draj Konrad, Karp Dominik, Burdukiewicz Hubert, Pietruszka Bartosz, Szatan Kacper – opiekun drużyny Pan Mirosław Kobiałka.

W finale wojewódzkim wystartowało 8 drużyn – mistrzowie stref. Drużyna SP 2 Lwówek Śląski została wcześniej mistrzem powiatu lwóweckiego, następnie zdobyła mistrzostwo strefy jeleniogórskiej, by w kolejnej fazie rozgrywek zostać wicemistrzem województwa.

Drużyny biorące udział w turnieju

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA pow. średzki
GLKS UKS MARCINOWICE pow. świdnicki
SP MARCINKOWICE pow. oławski
SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI pow. lwówecki
SP ŚCINAWA pow. lubiński
SP WOJBÓRZ pow. kłodzki
SP JERZMANKI pow. zgorzelecki
PIAST ŻMIGRÓD pow. trzebnicki

Chłopcy z Lwówka Śląskiego zagrali bardzo dobrze wygrywając swoją grupę:

SP 2 Lwówek Śląski : SP Marcinkowice : 1 : 0
SP 2 Lwówek Śląski : SP Ścinawa: 1 : 1
SP 2 Lwówek Śląski : GLKS UKS Marcinowice: 3 : 1

Następnie w półfinale spotkali się bardzo mocną drużyną Polonia Środa Śląska i zwyciężyli 3:1, meldując się tym samym w finale wojewódzkim. W finale chłopcy z SP 2 w Lwówku Śląskim spotkali się z drużyną Piast Żmigród, ulegają 0:4.

Wielkie brawa dla chłopców i opiekuna, ponieważ kolejny raz drużyna z SP 2 w Lwówku Śląskim zdobyła medale na finale wojewódzkim, w 2018 roku zdobyli mistrzostwo województwa.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1 miejsce – PIAST ŻMIGRÓD
2 miejsce – SP 2 LWÓWEK ŚLĄSKI
3 miejsce – POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA
4 miejsce – SP MARCINKOWICE
5 miejsce – SP ŚCINAWA
6 miejsce – SP WOJBÓRZ
7 miejsce – GLKS UKS MARCINOWICE
8 miejsce – SP JERZMANKI

Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Dominik Suski – SP 2 w Lwówku Śląskim.

Udział drużyny SP 2 w Lwówku Śląskim w finale wojewódzkim dofinansowano ze środków dotacji Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

autor: Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Lwówku Śląskim Adam Dymitroca

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here