Chciał wręczyć policjantom łapówkę

2
1186

Wynik pomiaru prędkości 101 km/h, do tego wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Aby tego było mało posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Chcąc uniknąć konsekwencji mężczyzna zaproponował funkcjonariuszom łapówkę. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.Ponadto policjanci na poczet kar i grzywien zabezpieczyli od niego 32 000 zł.

 

„Kierowca skody w dodatku, że wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych to wynik pomiar prędkości wykazał 101km/h, mimo że w tym miejscu dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli i poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierujący posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. 33-latek nie zastanawiając się wiele, zaproponował policjantom odstąpienie od wykonywania czynności w zamian za pieniądze.” – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Z uwagi na próbę przekupienia policjantów 33-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec mieszkańca województwa mazowieckiego.

„Ponadto policjanci na poczet grożących podejrzanemu przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli od niego pieniądze w walucie polskiej i zagranicznej w kwocie 32 000 złotych.” – dodaje policjantka.

Za to przestępstwo sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here