Chciał uciec policjantom. Skończył w rowie

3
2148
fot.: Policja Lubań

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w wyniku podjętych działań pościgowych, zatrzymali 34 – letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu lwóweckiego, który popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym i w ten sposób stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Mężczyzna nie stosował się do obowiązujących zakazów sądowych odnośnie prowadzenia pojazdów a w trakcie jego zatrzymania ujawniono narkotyki. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

fot.: Policja Lubań

Do zatrzymania doszło po tym, jak dyżurny lubańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy pojazdu, który porusza się w kierunku Olszyny i stwarza zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników. Policjanci rozdysponowani do zdarzenia zauważyli na skrzyżowaniu dróg w Olszynie typowany pojazd, w którym na miejscu kierowcy siedział młody mężczyzna. Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego i samochód. Kierujący jednak nie zareagował na polecenia wydawane przez policjantów, gwałtownie ruszył i zaczął uciekać w kierunku Lubania. Funkcjonariusze ruszyli za nim.

 

Kierujący ignorował sygnały do zatrzymania pojazdu. Uciekając przed policjantami, rozpędzony pojazd gwałtownie hamował a następnie przyspieszał. Jechał całą szerokością jezdni stwarzając zagrożenie dla innych kierujących. W pewnym momencie kierujący Citroenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna jednak dalej się nie poddawał i zamknął się w pojeździ, próbując wyjechać nim z rowu. W tym momencie podjęto decyzję o wybiciu bocznej szyby w pojeździe. W obezwładnieniu szaleńca umundurowanym policjantom pomógł funkcjonariusz z Posterunku Policji w Olszynie , który będąc poza służbą przejeżdżał w pobliżu miejsca zdarzenia.

 

Mężczyzna został zatrzymany. To 34-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Badanie stanu trzeźwości dało wynik negatywny, jednak zachowanie jego było na tyle irracjonalne, że pobrano krew do badania na zawartość innych substancji.

fot.: Policja Lubań

Podczas kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenie pojazdów. Natomiast w pojeździe, którym kierował ujawniono narkotyki. W trakcie czynności okazało się, że podejrzany ma na swoim koncie nie tylko przestępstwa: nie zatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu nie stosując się do obowiązującego zakazu oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa prokurator wobec 34 – latka zastosował dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo mężczyzna podejrzewany jest o spowodowania szeregu kolizji drogowych i oddalenie się z miejsca zdarzenia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dzięki brawurowej akcji zatrzymania pirata drogowego przez lubańskich policjantów, mężczyzna odpowie także za inne przestępstwa dokonane na terenie sąsiednich powiatów.

 

-/ asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

3 KOMENTARZE

  1. “Należy się łączna kara za każde z popełnionych przestępstw, nie mniej ,niż 30 lat bezwzględnego więzienia” …. takie mam mrzonki, ja ,zwykły kierowca, codziennie jeżdżący z dziećmi do szkoły, przedszkola, codziennie jeżdżący do pracy…

    A co myśli osoba siedząca na miejscu kierowcy , bo takowym nazwać go nie można ? :
    “Co tam życie ludzkie ? JA, PAN i WŁADCA w szrocie za 500PLN, mam prawo decydować o tym, kto dziś nie wróci żywy do domu…”

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here