Policjanci kontrolują autokary,

1
448

Policjanci lwóweckiej drogówki przyjmują kolejne prośby o kontrole autokarów i sprawdzają, czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli, mundurowi sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice.

 

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Lwóweccy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Funkcjonariusze wnikliwie kontrolują stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na prawidłowe ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Kontrolę można zgłosić:

  • w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Ogniwie Ruchu Drogowego pod numerem telefonu: 47 87 35 212 lub w Komisariacie Policji w Gryfowie Śląskim tel. 47 87 35 128.
  • w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 87 35 200.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

-/sierżant Olga Łukaszewicz KPP w Lwówku Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here