Chcąc uniknąć tzw. czołówki wjechał do rowu

0
1865
radiowóz patrol policji

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu kierowcy audi. Mężczyzna będąc pod znacznym wpływem alkoholu kierował samochodem osobowym. Podczas manewru wyprzedzania zauważył nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Aby uniknąć czołowego zderzenia zjechał do przydrożnego rowu. Nie odniósł żadnych obrażeń a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

 

Zdarzenie miało miejsce w okolicy zjazdu na autostradę A4 w miejscowości Jadwisin a o sytuacji poinformowali naoczni świadkowie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze ruchu drogowego ze Złotoryi. W trakcie czynności ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki audi rozpoczął manewr wyprzedzania. Prawdopodobnie kiedy zorientował się, że z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód, chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał do przydrożnego rowu. Inni podróżujący natychmiast ruszyli z pomocą. Zarówno kierowca jak i pasażerka wydostali się z auta o własnych siłach, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia. Według relacji świadków zachowanie kierowcy i wyraźny zapach alkoholu mogły świadczyć, że kierował samochodem będąc pod jego wpływem.

 

Mężczyzna został zatrzymany w pobliskiej restauracji. Sprawdzenie stanu trzeźwości wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 42-latek stracił już prawo jazdy a za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st. sierż. Dominika Kwakszys KPP w Złotoryi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here