Charytatywny festyn dla Beatki

5
1303

Mieszkańcy Rząsin jak tylko dowiedzieli się, iż ich sąsiadka, 15- letnia Beatka ciężko zachorowała natychmiast ruszyli z pomocą. Zbiórka złomu przerosła wszelkie oczekiwania, a tuż po jej zakończeniu ruszyły przygotowania do charytatywnego pikniku, który odbył się w niedzielne popołudnie w Rząsinach.

 

Zbiórka złomu zakończyła się kilka dni temu. Uzyskane z niej środki już trafiły do rodziców Beaty. Pan Wojciech Pawluk współorganizator akcji w rozmowie z nami przyznaje, iż nie spodziewał się tak wielkiego wsparcia ze strony mieszkańców i wszystkim, którzy włączyli się w akcje składa serdeczne podziękowania:

Jest pięknie! Ogłaszając zbiórkę złomu na rzecz wsparcia w leczeniu Naszej Beatki nie spodziewałem się, że osiągniemy aż tak wspaniały efekt. Pomimo ulewnego deszczu i chłodu nie odpuściliśmy, skrupulatnie zbierając złom, chodząc od gospodarstwa do gospodarstwa. W sumie przez 2 dni zebraliśmy niemal 12 ton odpadów metali, co finalnie dało sporą sumę pieniędzy.

Chciałem podziękować druhom i druhnom z OSP Rząsiny, którzy nie odmówili pomocy w zbiórce, a zwłaszcza Dawidowi, który najwytrwalej brał udział w naszej akcji. Szczególnie chciałbym podziękować: Dariuszowi. To on i jego maszyna ładująca oszczędzili nasze plecy i usprawnili działania. Dziękuję Sylwestrowi Horbaczowi i Andrzejowi, którzy oprócz pomocy przy załadunku udostępnili sprzęt i przetransportowali złom do skupu. Podziękowania składam firmie “Mer-Eko – skup złomu, hurtownia stali, artykuły BHP”, która przyjęła złom, za który zaoferowała bardzo dobrą cenę – dziękuję Pani Moniko! Z całego serca dziękuję Wam drodzy mieszkańcy Rząsin za oddany i przygotowany złom, dzięki któremu ta akcja zakończyła się powodzeniem. Wielkie podziękowania kieruję także do naszego księdza i zwracam się z prośbą o dalsze duchowe wsparcie. 

Pieniądze zostały przekazane Beatce, która wraz z rodzicami bardzo, bardzo dziękuje za to wsparcie.

Podziękowania składam także dla strażaków z OSP Rząsiny za zorganizowanie pikniku rodzinnego. Wymagało to wielkiego zaangażowania, m. in. szukania sponsorów, zaproszenia gości, organizacji licytacji itp. Dziękuję wszystkim, którzy na ten piknik piekli ciasta, na portalach społecznościowych wystawiali do licytacji wszelkiego rodzaju przedmioty i usługi oraz uczestniczyli w licytacjach. Tu szacunek dla braci Sokołowskich z Rząsin za utworzenie grupy Pomoc dla Beaty, która robi wielka robotę.

Te wszystkie działania pokazują, że nie jesteśmy obojętni na ludzką krzywdę, nie przechodzimy obok, a pomagamy jak możemy.

Charytatywny piknik w Rząsinach

W niedzielne popołudnie 4 października przy szkole podstawowej w Rząsinach odbył się charytatywny piknik, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie dla 15- latki. Organizatorem pikniku byli strażacy z OSP w Rząsinach, którzy przy wsparciu przyjaciół i mieszkańców zorganizowali wspaniałe wydarzenie.

Było ciasto i kawa, kiełbaski z grilla, loteria fantowa i liczne licytacje. Sporą atrakcją dla gości była przejażdżka quadem. Ciekawostką była możliwość podziwiania oldtimerów. Do Rząsin zjechała bardzo duża grupa motocyklistów z całej okolicy, którzy aktywnie uczestniczyli w licytacjach.

O oprawę muzyczną zadbała Gryfowska Kapela Podwórkowa.

Festyn swoją obecnością zaszczycił Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który przy okazji udziału w licytacjach poinformował o wsparciu akcji przez piłkarzy Gryfa Gryfów Śląski – Zawodnicy czwartoligowego Gryfa za swoje występy nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Jedyne środki jakie są do ich dyspozycji na posiłek pomeczowy, to pieniądze z biletów, kiedy to grają u siebie. Jednak często włączający się do pomocy innym.
Piłkarze Gryfa postanowili, że w meczach z Mewą Kunice i Leśnikiem Osiecznica zagrają dla Beatki z Rząsin. W tej chwili to na jej leczenie bardziej potrzebne są te pieniądze. Tak na marginesie oba te mecze Gryfowianie wygrali.

W tej chwili jeszcze nie wiemy ile udało się zebrać, ale mimo wielkiego zaangażowania ludzi dobrej woli pieniędzy na zakup lekarstw nadal brakuje, dlatego z całego serca zwracamy się do Was z prośbą o pomoc chorej na białaczkę Beacie.

WPŁAĆ TERAZ

Chora na białaczkę 15- letnia Beata PILNIE potrzebuje pomocy

Joanna Troszczyńska - Giera
Jeżeli zajmujesz się czymś ciekawym o czym chciałbyś opowiedzieć, podzielić się doświadczeniem, spostrzeżeniami, zachęcić innych do znalezienia chwili czasu na robienie ciekawych rzeczy, to zapraszam do kontaktu z redakcją Lwówecki.info. Jeżeli znasz kogoś, kto ma pasję i uważasz, że warto byłoby napisać o tej osobie daj nam znać skontaktujemy się z nią. Napisz do nas na adres: redakcja@lwowecki.info, lub zadzwoń 887 606 206

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here