CBŚP ujawniło linię produkcyjną metamfetaminy

12
3338
zdjęcie poglądowe, fot.: CBŚP

13 lutego 2021 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim miejscowy Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował dwie osoby, którym zarzucono wytwarzanie znacznych ilości substancji psychotropowych.

 

11 lutego 2021 roku Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ujawnili linię produkcyjną metamfetaminy, która znajdowała się na terenie jednej z miejscowości w powiecie lwóweckim.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 32 i 24 lat. W wyniku przeszukania zajmowanej przez nich posesji ujawniono szereg substancji chemicznych oraz przyrządów przystosowanych do wytwarzania metamfetaminy, a także gotowy narkotyk.

Z ustaleń wynika, że przestępczy proceder trwał od września 2020 roku. Produkowany narkotyk był następnie sprzedawany.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie przedstawiono im zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (przestępstwo z art. 53 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Zarzucone im przestępstwo stanowi zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

-/Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze/-

12 KOMENTARZE

  1. Motocyklista się wysypał? W Bolcu, na wiadukcie na obwodnicy ktoś sprayem napisał, że ta postać to konfitura. Teraz może już napisu nie widać, ale był 🙂

  2. Pierw żeby oczerniać kogoś trzeba mieć jakieś podstawy.. Powiedz to tiborowi w twarz to wtedy zobaczymy .. jesteście zwykłymi wypierdkami którzy oczerniają w internecie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here