Było ognisko z widokiem na Śnieżkę. Interweniowali strażacy

1
1234
ogień ognisko pożar

Strażacy z OSP Szklarska Poręba interweniowali wczoraj po godzinie 21. w lesie powyżej Szklarskiej Poręby, przy szlaku prowadzącym na Wysoki Kamień, gdzie doszło do pożaru lasu. Tylko szybka i sprawna interwencja straży, sprawiła, że ogień nie zdołał się rozprzestrzenić.

 

 

Strażaków wezwali turyści schodzący z Wysokiego Kamienia do Szklarskiej Poręby. Zauważyli bowiem ogień, który trawił leżące w lesie suche gałęzie. Pożarem objęty był jeszcze niewielki obszar a więc do zaprószenia ognia musiało dojść w niewielkim odstępie czasu. Strażacy ze Szklarskiej Poręby przy wykorzystaniu zarówno quada jak i wozu bojowego dotarli szybko na miejsce. Paliło się około 10 m2 ściółki i suchych gałęzi. Sytuację szybko opanowano.

Nawet w „niskopalnych” lasach są takie miejsca, gdzie ryzyko powstania pożaru jest zdecydowanie wyższe – zaliczamy do nich z pewnością szlaki turystyczne. Statystyki mówią, że 9 na 10 pożarów lasu spowodował człowiek… Bądźmy ostrożni i pamiętajmy, że zgodnie z ustawą o lasach w lasach, na terenach śródleśnych i w odległości 100 m od granicy lasu zabrania się działań mogących wywołać niebezpieczeństwo wystąpienia pożaru takich jak: rozniecania ognia, używanie otwartego płomienia, wypalanie wierzchniej warstwy gleby i roślinności – jeśli nie jest to związane z prowadzeniem gospodarki leśnej – apelują przy tej okazji leśnicy.

-/24jgora.pl/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here