Bustowski: “Prezydent Jeleniej Góry to kłamca i oszust”

13
6509

„Prezydent Jeleniej Góry to kłamca i oszust. Zrobił sobie kampanię PR-ową za publiczne pieniądze” – mówił podczas dzisiejszej (8.10) konferencji prasowej lider Przebudzonych Konsumentów Marcin Bustowski.

 

Prezydent Jeleniej Góry jest kłamcą. Zrobił sobie kampanię PR-ową za publiczne pieniądze. Wydał środki publiczne na badanie dzieci na zawartość glifosatu i co zrobił z tą sprawą dalej? Dyrektorzy szkół podstawowych w Jeleniej Górze informują nas, że od czerwca, kiedy spłynęły do miasta wyniki badań nie otrzymali tych wyników. Powstaje pytanie, czy Prezydent Miasta naruszył art. 231 par 1 w związku z art. 304 par 1 kk nie powiadamiając prokuratury, sanepidu, dyrektorów szkół ani nie informując rady rodziców o zagrożeniu wynikającym ze strucia herbicydem totalnym, który powoduje nowotwory, za który firma Bayer w Stanach Zjednoczonych wypłaciła 11 mld dolarów odszkodowania – mówił na wstępie Marcin Bustowski.

Lider Przebudzonych Konsumentów zarzuca prezydentowi, że jego reakcja ograniczyła się jedynie do wystosowania pisma do Ministerstwa Zdrowia, które w odpowiedzi zagwarantowało, że glifosat nie jest rakotwórczy.

Nie ma dowodów, że glifosat nie jest rakotwórczy. Powstaje więc pytanie, gdzie jest źródło strucia dzieci. My liczyliśmy na poważną debatę publiczną z udziałem prokuratury, sanepidu, wydziału kryminalnego, kuratorium, rad rodziców i samych rodziców. Mieliśmy nadzieję, że Pan prezydent po tych badaniach zwoła konferencję na zasadzie debaty publicznej, na której przedyskutujemy co dzieci jedzą w przedszkolach czy szkołach. Prezydent Jeleniej Góry albo jest kłamcą albo tuszuje sprawę, gdyż wywodzi się z Koalicji Obywatelskiej, która wraz z PiS jest współodpowiedzialna za niewdrożenie Agencji Bezpieczeństwa Żywności – dodaje M. Bustowski.

Marcin Bustowski przybliżył wyniki badań przeprowadzonych przez czeskie służby weterynaryjne, które wykazały 60-krotnie przekroczone normy zawartości antybiotyków w mięsie. Przywołał również komunikat Ministerstwa Zdrowia informujący o wzroście zachorowalności na nowotwór jelita grubego.

Nazywam Prezydenta Jeleniej Góry kłamcą ponieważ powiedział, że dyrektorzy otrzymali wyniki badań, a tak naprawdę ich nie otrzymali – mówił M. Bustowski.

W podobnym tonie wypowiada się Magdalena Tomaniak z Przebudzonych Konsumentów.

Zgłaszają się do nas rodzice z pytaniem co dalej? Dyrektorzy szkół nie otrzymali wyników badań, więc nie mają możliwości poinformowania rodziców przez e-dzienniczki o tak szerokim struciu naszych dzieci. Dziś złożymy pismo do Pana Prezydenta, które będzie takim krzykiem o pomoc, bo rodzice przebadanych dzieci nie wiedzą gdzie mają iść. Czy mają iść do pediatry, który nie wie co zrobić w tej sprawie, czy do Ministerstwa Zdrowia, które również nie wie. Czy w ogóle jakieś prawa obowiązują w naszym kraju? Czy konwencja praw dziecka obowiązuje w naszym kraju? To są pytania do Prezydenta Jeleniej Góry – powiedziała Magdalena Tomaniak.

Marcin Bustowski mówi o celowym tuszowaniu sprawy ze względu na jej polityczny charakter.

Musimy wprowadzić rozwiązania systemowe, normy bezpiecznej żywności i wydatkować pieniądze na walkę z przyczyną a nie skutkiem. Musimy wyeliminować związki chemiczne z żywności i glifosat ze środowiska i wtedy będziemy mieli zdrową żywność. Japonia leczy żywnością, a w Polsce nawet w szpitalach truje się pacjentów niezdrową żywnością. Czas na zmiany – zakończył Marcin Bustowski.

-/24jgora.pl/-

13 KOMENTARZE

  1. Guzik prawda. A może ten glofosat to może ma powoduje jakieś korzyści dla organizmu? Badania nie wykazują jednoznacznie że są to związki szkodliwe w tych stężeniach ani nie wskazują że mają jakiś dobroczynne właściwości. Zwykłe lansowanie się pana Bustowskiego na chwytliwym temacie żeby zdobyć popularność przed wyborami i tyle. Plastiku też mamy dużo we krwi i co z tego? Jak na razie też nie wykazano, że to w czymś przeszkadza. A może dzięki to poprawia krążenie – nie wiadomo.

  2. Cichy wielbicielu, jak zabierasz publicznie głos to się zastanów co piszesz, chyba że jesteś sponsorowany przez trucicieli i to ci się opłaca. To może się podpisz , podyskutuj. Pochwal się wiedzą i mądrością swoją

  3. Ostatnio boję się nawet otworzyć lodówkę bo nie mam pewności czy nie wtpadnie z niej Bustowski. Jeżelo nawet ma rację z glifosfatem to przez swoje zachowanie osiąga efekt przeciwny do zamierzonego. Mniej parcia na szkło, więcej merytoryki

  4. Panie Dupowski dostałam wyniki badań syna na ten cały glifo coś tam. Wyniki w normie konsultowane z lekarzem rodzinnym. Siejesz Pan tylko panikę i na każdym kroku udowadniasz Pan że jest Pan nikim. Nikt się Panu nie musi spowiadać z tego co robi miasto

  5. Czyli, że jak ma to wykrzyczeć, siedząc w Twojej lodówce ? O co Ci chodzi człowieku. Wiesz, że nas trują tylko nie masz jaj żeby głośno się z tym nie zgadzac, czy jak? Buskowski jest odważny i xapewniam Cie , ma d…e aTwoje parcie. Sam się z t męcz.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here