Bus przewrócił się na DK30

8
4697
fot. OSP Pasiecznik

Kilkanaście minut przed godziną osiemnastą dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim otrzymał informację o wypadku na drodze krajowej nr 30 w miejscowości Pasiecznik.

 

Z wstępnych informacji wynikało, iż pojazd typu bus wypadł z drogi i przewrócił się oraz, że w pojeździe są osoby ranne.

Na miejsce natychmiast dysponowano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lwówku Śląskim, OSP Pasiecznik oraz z uwagi na bliskość również dwa zastępy z JRG PSP w Jeleniej Górze i zastęp OSP Stara Kamienica. Dysponowano także zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, iż pojazd znajduje się poza drogą. Jedna osoba opuściła go samodzielnie, a drugiej wyjść z auta pomogli świadkowie.

Działania na miejscu nadal trwają. Obecnie poszkodowani są badani przez ZRM.

zdjęcia: OSP KSRG Pasiecznik

materiał wideo nadesłany przez czytelnika – DZIĘKUJEMY!

materiał wideo nadesłany przez czytelnika – DZIĘKUJEMY!

8 KOMENTARZE

  1. Czemu tylko 5 jednostek strazy? Trzeba 25 wyslac, przeciez straży nigdy za wiele, stac kazdego na wysyłanie nie wiadomo ile i po co ! Tak jakby to byla oraca strazy

    • Dowódca tak zdecydował, a chyba kształcił się nie co dłużej więc po co ten komentarz. Do tego to urzędnik i ma nad sobą tonę przepisów. Jakby coś się stało to on dostanie po tyłku. Więc – Bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie wiadomo jakie było zgłoszenie więc dojechała najpierw OSP, a potem PSP. Nie ma problemu w tym, że aż 3 bo są i tak pod telefonem więc w razie czego dojadą gdzie trzeba na nowe zgłoszenie. Gdyby się zaczęła palić chałupa to jednak lepiej żeby było ich więcej nie? Pozdrawiam Panie Przyszły Zastępco Dowódcy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here