Burmistrz sypnął kasą

30
2682
Mirsk rynek ratusz dron

Do podziału było ponad trzysta tysięcy złotych. Lwia część tych środków trafiła do klubów sportowych. Środki z gminnej kasy otrzymały także zespoły folklorystyczne, …

 

 

Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk wydał zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych gminy Mirsk w 2024 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu, pomocy społecznej, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz ratownictwa i ochrony ludności zgodnie, z którym:

Na zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu dotację otrzymali:

1. Na działalność dotyczącą upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, w dyscyplinie piłka nożna i strzelectwo, dotację w kwocie 150.000,00 zł przyznano Miejskiemu Klubowi Sportowemu „Włókniarz” Mirsk, ul. Adama Mickiewicza 27, 59-630 Mirsk.

2. Na działalność dotyczącą upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnej formy spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży, na terenie sołectw: Proszowa, Rębiszów i Giebułtów, w dyscyplinie piłka nożna i tenis stołowy, dotację w kwocie 70.000,00 zł przyznano Gminnemu Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych, Rębiszów 96 b, 59-630 Mirsk.

3. Na działalność dotyczącą upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, w dyscyplinie piłka ręczna, dotację w kwocie 40.000,00 zł przyznano Fundacji Piłki Ręcznej, ul. Zdrojowa 23/1, 59-630 Mirsk.

4. Na działalność dotyczącą upowszechniania kultury fizycznej i sportu poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnej formy spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży, na terenie gminy Mirsk, w dyscyplinie sportu walki ju jitsu, dotację w kwocie 8.000,00 zł przyznano Stowarzyszeniu Ju Jitsu Kubotan, Rębiszów 54, 59-630 Mirsk.

Na zadania z zakresu pomocy społecznej, dotację otrzymali:

1.Na działalność polegającą na poprawie warunków socjalno-bytowych oraz uczestniczenia w życiu społecznym emerytów, rencistów i inwalidów, dotację przyznano Polskiemu Związkowi Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Mirsku, ul. pl. Wolności 15, 59-630 Mirsk w kwocie 10.000,00 zł.

2.Na działalność polegającą na udzielaniu pomocy dzieciom niepełnosprawnym, dotację w kwocie 13.000,00 zł przyznano Towarzystwu Przyjaciół Dzieci Koło Specjalnej Troski, ul. Betleja 32, 59-630 Mirsk.

3.Na działalność polegającą na poprawie warunków osób niewidomych i słabowidzących, dotację w kwocie 2.000,00 zł przyznano Polskiemu Związkowi Niewidomych Okręg Dolnośląski Koło w Gryfowie Śląskim, ul. Rynek 1, 59-620 Gryfów Śląski.

Na zadania z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, dotację otrzymali:

1.Na działalność polegającą na upowszechnianiu, kultywowaniu i propagowaniu kultury oraz obrzędów ludowych na terenie sołectw: Kamień i Mroczkowice, dotację w kwocie 6.000,00 zł przyznano Towarzystwu Kulturalnemu „Podgórzanie”, Kamień 29a, 59-630 Mirsk.

2. Na działalność polegającą na upowszechnianiu, kultywowaniu i propagowaniu kultury oraz obrzędów ludowych na terenie miasta Mirsk, dotację w kwocie 6.000,00 zł przyznano Towarzystwu Kulturalnemu Izerskie Bogdanki, Plac Wolności 39, 59-630 Mirsk.

3.Na działalność polegającą na upowszechnianiu, kultywowaniu i propagowaniu kultury oraz obrzędów ludowych na terenie sołectwa Giebułtów, dotację w kwocie 6.000,00 zł przyznano Stowarzyszeniu Kwisowianie, Giebułtów blok 2, 59-630 Mirsk.

Na zadanie z zakresu ratownictwa i ochrony ludności, dotację otrzymała:

Na działalność polegającą na niesieniu pomocy ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone, zapobieganie wypadkom w górach, ochrona środowiska górskiego, dotacje w kwocie 10.000,00 zł przyznano Grupie Regionalnej GOPR Grupa Karkonoska, ul. Sudecka 79, 58-500 Jelenia Góra.

30 KOMENTARZE

 1. Wsparcie sportu jest potrzebne i należą się za to brawa ale dlaczego dyscyplina z największymi sukcesami dostaje najmniej kasy? Jest to co najmniej niesprawiedliwe i dyskryminuje kobiety!!!

  • Porównywanie fundacji piłki ręcznej do drużyny włókniarza. Ilośc zatrudnionych trenerów? ilość drużyn? wydatki. Nie bronię tutaj nikogo ale z tego co kojarzę to w fundacji piłki ręcznej jest jeden trener tylko …

    • Ju jitsu dostało 8.000,00 ręczna 40.000,00 dlaczego tak mało w porównaniu do ilości osób które uczęszczają na zajęcia? Zostawmy ten wlokniarz bo w oczy kłuje . Poproszę o wyjaśnienie dlaczego ręczna a nie np. Ju jitsu ?

     • No to jak wychodzi to porównanie osob które chodzą na zajęcia? Jednak bawo za dostrzeżenie problemu. Nie wiem ile osób uczęszcza na jujitsu ale wiem że zasady konkursu a raczej ich brak promuje tylko piłkę nożną niezależnie od tego kto co robi i jak. Jest to zwykła patologia obecnego włodarza który jest jedynym decydentem w tej sprawie. Konkurs jest ustawiony od wielu lat dlatego tak to wygląda. Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to że nikt z radnych nie zgłosił co do tego zastrzeżeń, nawet przewodniczący komisji rewizyjnej a obecny kandydat na burmistrza Pan Tylus. Widocznie jemu też to odpowiada.

 2. Nie trzeba byc szczególnie zorientowanym w temacie podziału środków publicznych , aby gołym okiem zobaczyć, że za chwile odbędą się wybory samorządowe, a jaśnie pan Jasiński rozdaje kasę publiczną kupując głosy potencjalnych wyborców. Naczelnik z Żoloboża Kaczyński dobrze mówił i ostrzegał grzmiąc ” strzeżcie się ryżego”. Ja będę się tego ostrzeżenia Kaczyńskiego trzymał i nie oddam głosu na kogoś, kto nie radzi sobie z problemami gminy. Do potencjalnych wyborców apeluje, by nie marnowali głosu na kogoś kto tylko ładnie w pas się kłania i wychodzi po odwiedzających interesantów na korytarz.

  • wybierzcie Wilka 🙂 on co prawda zero pojęcia o rządzeniu ale taki medialny, pojawił się na wystawie sztuki a bioenergie chce robić na terenie PRI Bazaltu, co prawda usuw komentarze nie przychylne ale po co burmistrzowi twarda skóra, albo Tylusa który chwali się że zabiera głos na każdej radzie szkoda że bez sensu, będzie dostępny dla każdego o każdej porze ale odpowiedzialność będzie urzędników. Gmina się rozwija, nie tak jak patodeweloperka w Świeradowie ale jest progres.

   • Jeden i drugi nic mnie nie przekonuje. Pan Wilk szuka głosów więc pokazuje jak zabłysną przed szkołą w Giebułtowie wstyd. Kolejny Pan Tylus tyle ma pomysłów na Gminę wie jak przyciągnąć inwestorów to ja się pytam dlaczego a sprzedaje plac po myjni pewnie nie ma pomysłu co tam zrobić. Paranoja ludzie obudźcie się. Mydła tylko nam oczy. No ja tego nie kupuje

    • Taka prawda o Wilku. Jak można stać i słuchać jak człowiek ani mieszkaniec Giebułtowa ani kandytat na radnego Giebułtowa krzyczy do rodziców i fundacji wynoscie się wescie sobie budynek w Krobicy. Ci co wybiorą Osia za radnego a Wilka za burmistrza to
     chyba klapki na oczach maja.

  • Mirszczanka wielkie Brawa. Jedno konto całkiem usunoł było ponad 80 komentarzy. A teraz z kolejnego ckonta codziennie usuwa po parę i z 60 zostało może 10 hahaha oni z Panem Tylusem mają wspólny Pan tylko siedzą cicho. Ludzie obudźcie sie

 3. Karol Wilk założył stronę Mirsk info lata temu. Ludzie dali się nabrać że to typowa grupa typu kupię, sprzedam oddam…. 5 tysięcy osób. Niestety teraz wykorzystuje ją do brudnej kampani. Usuwa komentarze, blokuje ludzi, nawet usuwa całe posty. Obecny Burmistrz ma swoich zwolenników i sympatyków ale komentarzy nie usuwa tylko odpowiada. Kandydaci i zwolennicy Pana Karola mają pozakładane fajkowe konta typu: Mirsk jest sexy, Mirsk blaski i cienie i tym podobne i wzajemnie nakręcają hejt w internecie. Pan Tylus ma chociaż kandydatów na radnych którzy nie prowadzą brudnej polityki. Dlaczego obecni radni odłączają się od Pana Karola? Ludzie zaczynają widzieć kto udaje mądrego.

  • Masz na to jakieś dane czy tak pier….
   Mirsk Blaski istnieją bardzo długo i krytykowały Burmistrza jak i radnych nie zależnie od strony politycznej – tak więc nazywanie hejtem krytyki działania Burmistrza Jasińskiego jest słabe jak nie wiem.

 4. Dlaczego wilk i Tylus startują na burmistrza ? Dogadane, ten który wygra drugiego robi zastępca, czy gminę na to stać ? Czy walka o stołek nie jest tu najważniejsza? Zastanówmy się czy u władzy chcemy mieć kogoś kto potrafi rządzić czy kogoś kto chce rządzić za wszelką cenę! Burmistrz obecny mógłby już dawno stąd wyjechać, mieć gdzieś ale jak sam mówił Morsk jest w jego sercu. Ma teraz długo młodych obok siebie, zobaczycie jak gmina się rozwinie.

  • Bardzo dobrze że startują, mogłoby być jeszcze więcej młodych kandydatów z pomysłem na gminę – w końcu mamy demokrację. Choć widać że Borsuk woli czasy kiedy był tylko jeden słuszny kandydat, oczywiście dbający o lud pracujący i mający “Mirsk w sercu” 😉

   Po tych 30 latach rządów obecnego Burmistrza, braku środków i tonach zagranicznych odpadów w Rębiszowie czas w końcu coś zmienić – młodzi i wykształceni niech pokażą na co ich stać. Gorzej już nie będzie, może być tylko lepiej.

 5. Brawo Borsuk w końcu Pan mądrze napisał niech ludzie otworzą oczy bo jest duża manipulacja ludzimi okłamują. Nie wierzę w ich obietnice trzeba ludziom tłumaczyć co oni kombinują

 6. Widać że obserwator nie bardzo orientuje się w tym co pisze, ale wyznaje zasadę żeby obrzucać bo zawsze coś zostaje – oczywiście anonimowo, wtedy najodważniejszy 😉

  Cel założenia grupy od razu był jasny – grupa Mieszkańców gminy Mirsk, a nie kupię sprzedam – choć i takie treści się tam pojawiają.

  Z tego co wiem grupa ma moderatorów, a na grupie panują zasady – jeśli ktoś nie hejtuje i nie obraża to może pisać co mu się podoba, wiele takich komentarzy wisi obecnie na grupie.

 7. Świetni są ci wszyscy anonimowi hejterzy. Zero odwagi, zero pomysłów, nigdy się publicznie nie odezwali i nawet brak im odwagi startować w wyborach, alę ścieki i hamstwo leją im się z ust. Stańcie w roli np. K. Wilka i pokażcie swoją odwagę, pomysły i organizację. Odwagi publicznej za grosz nie macie. Siedzicie schowani za swoimi laptopami, smartfonami i tylko jad lejecie. Przyjdź jeden z drugim na spotkanie, pokaż się publicznie, zaproponuj coś – ocenimy. A może sam coś zorganizuj, stwórz coś nowego, przedstaw plan a następnie poczytaj recenzję, hejty o sobie. Ocenisz czy są fajne, czy ci się podobają. Zrób, sprawdź, i pomyśl co zrobiłeś(aś) przez ostatni rok, dwa, trzy zamiast ukrywać się hejtować i szczuć anonimowo. A wszystkim innym, którzy choć troche coś robią życzę siły i wytrwałości oraz odporności na hejt i gadzi jad.

 8. Moderatorzy nie Karol Wilk na niektórych platformach internetowych usuwają komentarze, które noszą znamiona mowy nienawiści oraz hejtu. W działaniach moderatorów widoczne jest troskliwe dbanie o kulturę dyskursu oraz zapewnienie bezpiecznej przestrzeni dla użytkowników. Praktyka ta, choć kontrowersyjna, stanowi działanie mające na celu utrzymanie standardów wspólnoty online i ochronę uczestników przed szkodliwymi treściami

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here