14 emigrantów plus kierowca w osobówce

3
1025

Mężczyzna przewożący samochodem osobowym 14 cudzoziemców, po zatrzymaniu przez Straż Graniczną uciekł w krzaki.

 

 

Renault Scenic okazał się wyjątkowo pojemnym samochodem. Pomieścił on 14 grupę 14 obywateli Turcji oraz kierowcę, który usiłował ich nielegalnie przewieźć przez granicę z Polski do Niemiec. Na drodze stanęła im Straż Graniczna.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca podczas realizacji czynności związanych z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji na autostradzie A4 (200 metrów od granicy z Niemcami), wytypowali jadący do Niemiec samochód osobowy marki Renault Scenic na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

 

 

„Kierowca pojazdu po zatrzymaniu auta uciekł w pobliskie zarośla. Powodem jego ucieczki było 14 pasażerów, których wiózł ze sobą do Niemiec (kilkoro z nich podróżowało w bagażniku, pozostali nie jechali także w bezpiecznych sposób).” – tłumaczą funkcjonariusze SG.

Obywatele Turcji oświadczyli, że z Węgier przez Słowację i Polskę usiłowali dostać się do Niemiec. Podczas prowadzonego przy udziale tłumacza postępowania, cudzoziemcy zdecydowali, że złożą wnioski o udzielenie im ochrony na terytorium naszego kraju. Po złożeniu wniosków i wydaniu Tymczasowych Zaświadczeń Tożsamości Cudzoziemców, zostali oni skierowani do ośrodka otwartego prowadzonego przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here