Burmistrz odwołuje przetarg na wynajem siłowni

2
2353

Lwówek Śląski ma znakomicie wyposażone pomieszczenie siłowni w budynku hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, tyle tylko, iż to nie jest w pełni wykorzystywane.

 

 

Liczne badania jasno potwierdzają, że trening siłowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych podejmowanych przez Polaków. Rozwój branży widać na każdym kroku. Siłownie powstają nie tylko w wielkich miastach, ale także małych miasteczkach. Zapotrzebowanie na tego typu usługi staje się coraz większe.

Spory potencjał ma tu Lwówek Śląski, który dysponuje wyposażonym pomieszczeniem siłowni o łącznej powierzchni użytkowej 89,98 m2 w budynku hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim przy Alei Wojska Polskiego 1A. Tyle tylko, iż obiekt nie jest w pełni wykorzystywany.

Temat siłowni w „Dwójce” poruszany był w ostatnich latach wielokrotnie. Niestety, władze miasta nie potrafiły temu skutecznie zaradzić.

Wprawdzie burmistrz Szczęsna ogłaszała przetargi na najmu pomieszczenia, tyle tylko, iż proponowane przez Gminę warunki nie były atrakcyjne dla przedsiębiorców chcących poprowadzić taki biznes.

Na powierzchnię do wynajęcia składają się siłownia – pow. 79,31 m² oraz pomieszczenie socjalne – pow. 10,67 m2.

W przetargach zaznaczano, iż funkcjonowanie siłowni będzie odbywało się poza godzinami lekcyjnymi i winno być uzgodnione z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2. Ponadto burmistrz jasno wskazywała dni i godziny otwarcia siłowni, wskazując, iż musi ona być ogólnodostępna a jej funkcjonowanie w ciągu roku kształtuje się następująco:

  • W dniach pracy szkoły i hali sportowej:
    1. od poniedziałku do piątku 15 – 21;
    2. sobota – niedziela (styczeń – kwiecień) – 8- 15;
    3. sobota – niedziela (maj – grudzień) – 10-17:30
  • Dni ustawowo wolne od pracy oraz 24 i 31 grudnia – siłownia zamknięta.

Burmistrz zaznaczała także, iż wynajmujący będzie musiał uiścić kaucję tytułem zabezpieczenia wszelkich roszczeń wynikających stosunku najmu (w tym kar umownych i odszkodowań), Najemca przed zawarciem umowy musi wpłacić na rachunek Wynajmującego kaucję pieniężną odpowiadającą dwukrotności ustalonego czynszu.

Natomiast miesięczną stawkę czynszu najmu ustalono w wysokości 1.500,00 zł netto, do której to kwoty czynszu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. Oczywiście stawka ta w przetargu mogła wzrosnąć, tyle tylko, iż jak na razie na takie warunki nie było chętnych.

Najbliższy przetarg na najem wyposażonego pomieszczenia siłowni miał się odbyć w tym tygodniu. Ten się jednak nie obędzie ponieważ wiceburmistrz Krokosz poinformował o jego odwołaniu.

„Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski niniejszym zawiadamia o odwołaniu VIII przetargu ustnego nieograniczonego na najem wyposażonego pomieszczenia siłowni o łącznej powierzchni użytkowej 89,98 m2 w budynku hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim przy Alei Wojska Polskiego 1A, z uwagi na konieczność dokonania dodatkowych ustaleń celem doprecyzowania sposobu rozliczenia mediów w przedmiotowym obiekcie.” – napisał L. Krokosz.

Tak, więc na zagospodarowanie tego pomieszczenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here