ZSE-T Rakowice Wielkie: Studniówka 2020. WIDEO

0
6000
fot.: Lwówecki.info

Tak na balu studniówkowym bawili się uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich.

 

Studniówka, to jeden z najważniejszych wieczorów w życiu każdego ucznia szkoły średniej. To wyjątkowy czas, kiedy wszyscy zapominają o przygotowaniach do egzaminu dojrzałości i po prostu znakomicie się bawią. Tak było również podczas studniówki uczniów ostatnich klas Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich. Bal odbył się w Dworze Romantycznym w Bielance. Były podziękowania, życzenia, tańce i mnóstwo radości. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.

Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań, które młodzież skierowała do swoich wychowawców, nauczycieli i dyrekcji placówki. Uczniowie dziękowali za trud włożony w ich edukację, wsparcie oraz wyrozumiałość.

Dziękujemy szanownej dyrekcji za to, że mieliśmy możliwość uczenia się w tak dogodnych warunkach, za opiekę i troskę okazaną podczas naszej edukacji. Dziękujemy panu Markowi Łukasikowi.

Szczególne podziękowania należą się naszym wychowawcom, którzy zawsze starali się służyć nam pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce. Niech te kwiaty będą wyrazem naszej wdzięczności. Dziękujemy pani Joannie Łukasik, pani Katarzynie Podziemskiej, pani Justynie Cieślak, pani Danucie Białek i panu Mirosławowi Listwanowi.

Dziękujemy także kierownikowi internatu, pani Bożenie Wieczorek za to, że stworzyła nam drugi dom.

Pozostało już tylko 100 dni do matury. Cztery lata wspólnej nauki minęły nam zadziwiająco szybko. W szkolnej rzeczywistości, trudach pracy i radościach sukcesów towarzyszyliście nam zawsze Wy-drodzy nauczyciele. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. Pragniemy podziękować za przekazaną wiedzę, za Waszą wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia z naszej strony oraz kłopoty, których nieumyślnie przysporzyliśmy.

Gorące podziękowania należą się naszym rodzicom, którzy nie tylko dzisiaj, nie tylko przez czas nauki w szkole, ale przez całe życie byli przy nas. Wspierają nas swoją radą, pomagają, dodają otuchy, są wyrozumiali, cierpliwi i zachęcają nas do pokonywania przeszkód

Uroczystą część balu studniówkowego zakończył tradycyjny polonez. Uczniowie zatańczyli go dwa razy. Sporą niespodzianką dla wszystkich gości były specjalnie na tę okazję przygotowane pokazy, w tym pokaz musztry zaprezentowany przez młodzież z klas mundurowych.

Zabawa studniówkowa trwała do białego rana. Dla uczniów i ich rodziców z pewnością na długo pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

Teraz przed młodzieżą stoi wielkie wyzwanie – Matura 2020. Najbliższe miesiące spędzą oni na nauce i przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich zapewniają, iż uczniowie są już dobrze przygotowani do matury a będą jeszcze lepiej, bo przecież przed nimi trzy miesiące ciężkiej pracy.

Wierzę w to, że wyniki egzaminów zewnętrznych, tak jak w latach ubiegłych, będą na niezłym poziomie. Pragnę tutaj przypomnieć, że w ubiegłym roku szkolnym szkoła właśnie w Rakowicach Wielkich za wyniki egzaminów zewnętrznych była wyróżniona w dolnośląskim rankingu szkół. Matura 2019 roku szczególnie w technikach wypadła rewelacyjnie i tutaj się również mogę pochwalić, że technika generalnie w Powiecie Lwóweckim, a większość uczniów technikum kształci się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, ta matura dała podium Powiatowi Lwóweckiemu na całym Dolnym Śląsku i myślę że jest to wynik ogromnej pracy nie tylko nauczycieli, ale również uczniów, którzy zobaczyli cel i sens nauki. – mówi Pan Marek Łukazik Wicedyrektor ZSE-T w Rakowicach Wielkich i dodaje: – Prace nad przygotowaniem młodzieży trwają cały czas nie ukrywam, że dużo nauczycieli prowadzi dodatkowe zajęcie, młodzież chętnie z tych zajęć korzysta. Udało nam się również pozyskać środki finansowe na organizację tego typu zajęć z niektórych przedmiotów ze środków unijnych w ramach projektu. W związku z powyższym mogę powiedzieć, że po południu szkoła w Rakowicach nie jest zamykana o godzinie 15 praktycznie do godziny 17, 18 uczniowie chętni, żeby się lepiej przygotować do egzaminu dojrzałości po prostu korzystają z naszych usług, gdyż w moim mniemaniu to jest zadanie szkoły. To jest zadanie szkoły, żebyśmy my we własnym zakresie tutaj przygotowali do tych egzaminów, które są przepustką do ich życia dorosłego, ja tego nie ukrywam, że to jest ważny egzamin w ich życiu i cieszę się, że dużo młodzieży to rozumie.

Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich złożył młodzieży także najserdeczniejsze życzenia: – Chciałbym, żeby te 100 dni do matury były wypełnione pracą, nadzieją i optymizmem, żeby wierzyli w to, że ciężką pracą, codzienną pracą można osiągnąć sukces, że to praca gwarantuje człowiekowi godne życie w przyszłości, i wierzę w to, że nasza młodzież wyznaje tego typu zasadę w życiu, dlatego chciałbym im życzyć, żeby nigdy nie zwątpili w sens pracy, bo praca czyni człowieka mocnym. Chciałbym, żeby w swoim przyszłym życiu nie byli wolni ani od wiedzy, ani od systemu wartości, ani od patriotyzmu, żeby po prostu nie byli wolni od człowieczeństwa, bo człowieczeństwo zobowiązuje do godnej postawy, do systemu wartości. I tego im życzę, by godnie przeszli przez życie.

Młodzieży, uczniom klas maturalnych ZSE-T w Rakowicach Wielkich życzymy samych sukcesów na maturze!

Obejrzyj wideo z balu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here