Burmistrz Lubomierza podjął decyzję ws. budowy skateparku

5
841
Burmistrz Lubomierza Marek Chrabąszcz
Burmistrz Lubomierza Marek Chrabąszcz

Plany budowy Skateparku były wyraźnym ukłonem w stronę lubomierskiej młodzieży. Obawy o realizację zadania wiązały się jednak z finansowymi możliwościami.

 

O chęci budowy Skateparku w Lubomierzu Burmistrz Marek Chrabąszcz wspominał już od pewnego czasu. Zadanie zostało wpisane do budżetu tegorocznego. Kilka miesięcy temu pracownicy wydziału technicznego lubomierskiego urzędu przystąpili do sporządzania specyfikacji. Pod koniec lipca na stronach internetowych magistratu pojawił się przetarg.

W ogłoszeniu o zamówieniu wskazano, iż w ramach zadania należy wykonać nawierzchnię z kostki betonowej zgodnie z dokumentacją projektową, schody terenowe, dokonać zakupów i montażu ławki parkowej, siedzisk, kosza na śmieci, stojaków rowerowych, tablicy informacyjnej oraz rampy skateparku.

Obawy o realizację planów budziły finanse. W dobie wszechobecnej drożyzny nie było wiadomo, czy znajdzie się oferent, który zaproponuje kwotę, jaką na zadanie zaplanowała Gmina. Otóż Lubomierz na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 201.005 zł brutto. Jednak po otwarciu ofert obawy zostały rozwiane. Do przetargu przystąpiła jedna firma, która za realizację zadania zgodnie ze specyfikacją zażądała 172.200 zł, czyli o 28.805 złotych mniej niż planowano.

W dniu 29 sierpnia Burmistrz Lubomierza Pan Marek Chrabąszcz ogłosił, iż postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone przez Gminę Lubomierz, w trybie podstawowym na zadanie pn.: „Budowa Skateparku w Lubomierzu” zostało rozstrzygnięte i wyłoniony został wykonawca.

To kolejna dobra wiadomość. Zapewne już niebawem wyłoniona krakowska firma przystąpi do prac przy ulicy Wietora i stworzy miejsce, które będzie przyciągało młodzież nie tylko z miasta, ale także z okolicznych sołectw.

5 KOMENTARZE

    • To napisz jaką inwestycją może się pochwalić gmina ,z tego co widać to gminę niestać na jakąkolwiek inwestycję, niech dziękują rządowi za dofinansowania ,dotacje itp.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here