Budują market Dino. Będą utrudnienia

59
22261
Dino Brunów Lwówek Śląski niepełnosprawni koperta
zdjęcie poglądowe

To jedna z najprężniej rozwijających się sieci sklepów w Polsce. Co kilka tygodni słyszymy o budowie kolejnego marketu w regionie. Ale powstanie nowych sklepów wiąże się też z czasowymi utrudnieniami.

 

 

Dino Polska

W 2023 r. przychody ze sprzedaży Grupy Dino wyniosły 25,7 mld zł i były o 29,6% wyższe niż w 2022 r. Na koniec 2023 r. sieć posiadała 2406 sklepów, o 250 więcej niż rok wcześniej. Nakłady inwestycyjne przeznaczone na rozwój firmy wyniosły 1,2 mld zł.

Praca w Dino

Rozwojowi sieci towarzyszy utworzenie 4,5 tys. nowych miejsc pracy. Łączne zatrudnienie w Grupie Dino wyniosło na koniec 2023 r. 41,9 tys. pracowników.

Najbliższy market Dino

Udział w tym torcie mają także mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Markety sieci Dino rosną tu jak grzyby po deszczu. Co kilka tygodni informujemy o ruszeniu z kolejną budową.

Sklepy tej sieci możemy spotkać we Wleniu, w Pławnej Dolnej, w Lubomierzu, w Gryfowie Śląskim, w Mirsku, oraz w trzech sołectwach gminy Lwówek Śląski: Brunowie, Płóczkach Dolnych i Rakowicach Wielkich. Do tego dwa sklepy w Świeradowie- Zdroju.

Rusza budowa marketu Dino

W regionie nie brakuje także trwających inwestycji. Markety sieci Dino budują się w Siedlęcinie, przy drodze krajowej nr 30, czy w Jeżowie Sudeckim przy przejeździe kolejowym.

Ruszyła budowa marketu Dino w Lwówku Śląskim

Po pewnych komplikacjach i wynikających z nich opóźnieniach w dniu 11 grudnia 2023 roku przy drodze powiatowej z Lwówka Śląskiego w kierunku Soboty, na skrzyżowaniu ulicy Widokowej ze Złotoryjską ruszyła budowa kolejnego marketu Dino w gminie. Oficjalnie prace rozpoczęły się 2 stycznia 2024 roku, a zakończyć się mają do 2 maja 2024 roku.

Trwa budowa Dino, będą utrudnienia

W dniu wczorajszym Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski poinformowała, że z dniem 15.04.2024 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w ciągu drogi gminnej nr 108834D ul. Widokowa w Lwówku Śląskim, w związku z budową przyłącza wodociągowego do projektowanego budynku handlowo usługowego (DINO) w miejscowości Lwówek Śląski.

Zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu, planowane przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi w dniu 1.05.2024 r.

Kiedy otwarcie marketu Dino?

Prace przy budowie Dino mają zakończyć się 2 maja. Po majówce zapewne dokonane zostaną zgłoszenia i odbiory. Z dużym prawdopodobieństwem, jeżeli nie pojawią się jakieś nieprzewidziane okoliczności market powinien ruszyć w czerwcu.

Dino kupuje i dzierżawi grunty

Nie jest tajemnicą, aby sieć Dino Polska mogła się rozwijać, niezbędne są jej nowe grunty inwestycyjne. Sieć decyduje się nie tylko na zakup terenów, ale również ich dzierżawę. Idealna działka pod budowę sklepu Dino musi być jednak odpowiednio zlokalizowana. Chodzi nie tylko o bliskość drogi, ale także liczbę mieszkańców w promieniu 2 kilometrów.

Działka pod budowę marketu Dino musi być też odpowiednio duża, aby zmieścił się na niej nie tylko sam sklep, ale również spory parking, po którym z powodzeniem będą mogły manewrować samochody ciężarowe dowożące zaopatrzenie.

Gdzie Waszym zdaniem powinien powstać kolejny market sieci Dino?

Mieszkańcy Niwnic, Soboty, Giebułtowa, Rębiszowa, Ubocza, Chmielenia, Pasiecznika, Pilchowic i wielu innych miejscowości zabiegają o to, by nowy market Dino powstał właśnie w ich miejscowości. Piszcie, w których miejscowościach chcielibyście, żeby powstał market Dino. Sieć stawia sklepy tam, gdzie oczekują tego mieszkańcy.

59 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here