Brutalny atak na kierowcę autobusu miejskiego WIDEO. AKTUALIZACJA

9
3275

Z niespotykaną agresją spotkał się kierowca jednego z autobusów miejskich w Jeleniej Górze. MZK udostępniło nagranie. Policja szuka sprawcy.

 

Do zdarzania doszło w środę przed godziną 19. w autobusie jeleniogórskiej komunikacji miejskiej na Zabobrzu, na ulicy Ogińskiego. Jeden z pasażerów zaatakował kierowcę. Mężczyzna jak widać na nagraniu tak mocno uderzał w pleksę oddzielającą kierowcę od reszty pojazdu, iż ta nie wytrzymała. Napastnik wyrwał ją i pięściami zaczął okładać kierowcę.

Sprawa dziś została zgłoszona na policję.

Jeleniogórska policja prowadzi czynności w kierunku uszkodzenia mienia i uszkodzenia ciała oraz zakłócenia spokoju. – przyznaje w rozmowie z Lwówecki.info podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze, która wspomina, iż z takich wstępnych ustaleń funkcjonariuszy powodem agresji mężczyzny, który podróżował autobusem z kobietą i dzieckiem w wózku najprawdopodobniej był fakt, iż chwilę wcześniej na jednym z ostrych zakrętów wózek przewrócił się.

Para pozostawiała wózek bez kontroli, nie trzymając go. Wózek nie był też zabezpieczony i w pewnym momencie, gdy autobus wjeżdżał na zatoczkę wózek się przewrócił. Kobieta natychmiast podniosła wózek. Znajdującemu się w nim dziecku nic się nie stało ale właśnie po tym zdarzeniu mężczyzna zaatakował kierowcę.

Jak wspomina rzecznik MZK mężczyzna, który przysypiał ocknął się, splunął, pokazał środkowy palec kierowcy, następnie podbiegł do kierowcy, walił pięściami w drzwi, a gdy te zniszczył, wyciągnął kierowcę i pobił go.

 

Mundurowi analizują nagrania z kamer monitoringu i ustalają tożsamość napastnika. Jak tłumaczy nam oficer prasowa jeleniogórskiej policji za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Nagranie z tego zdarzenia w mediach społecznościowych opublikował portalik24.pl. Niestety, prawo w Polsce nie pozwala na publikację wizerunku sprawcy.

Zaledwie kilka godzin zajęło jeleniogórskim policjantom ustalenie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o pobicie kierowcy autobusu. Jak poinformowała nas oficer prasowa jeleniogórskiej policji zatrzymanym jest 21- latek z Jeleniej Góry.

Wkrótce więcej informacji.

9 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here