Broń, amunicja, narkotyki. Wpadło czterech mieszkańców powiatu lwóweckiego.

28
7652
zdjęcie poglądowe

Funkcjonariusze Policji zatrzymali czterech mieszkańców powiatu lwóweckiego podejrzanych o nielegalne posiadanie broni, amunicji i znacznej ilości narkotyków.

 

W dniu 18 czerwca 2024 roku, na polecenie prokuratora z Wydziału 1 Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, funkcjonariusze Policji zatrzymali czterech mieszkańców powiatu lwóweckiego. Dwóch z nich: 40-letni Mariusz S. oraz 50-letni Andrzej S., podejrzani są o nielegalne posiadanie broni i amunicji w postaci: pistoletu cal. 8 mm, rewolweru cal. 6 mm oraz 32 sztuk amunicji różnego kalibru i marki, ujawnionych podczas przeszukania, zajmowanych przez Mariusza S. pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych oraz 1 sztuki amunicji parabellum, ujawnionej w pomieszczeniach zajmowanych przez Andrzeja S.

Ponadto Andrzejowi S. przedstawiono zarzut udzielenia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w okresie od czerwca 2022 roku do dnia 17 czerwca 2024 roku, w Wojciechowie, innym osobom nie mniej niż 100 gramów substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy. Jak ustalono, nabywcy płacili podejrzanemu po 100 zł za gram tej substancji.

Zarzut nielegalnego posiadania znacznej ilości narkotyków w postaci: 730 gramów marihuany, 0,39 grama metamfetaminy oraz 4 sztuk tabletek ecstasy -MDMA, przedstawiono także bratankowi tego podejrzanego – 34-letniemu Dawidowi S. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli te środki, podczas zatrzymania w/w, w miejscu jego zamieszkania.

W ramach prowadzonego postępowania, zatrzymano także funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, 39-letniego Łukasza P. , któremu zarzucono ,iż wielokrotnie przekroczył swoje uprawnienia służbowe, ujawniając innym, nieuprawnionym osobom, informacje o miejscu i czasie planowanych przez funkcjonariuszy Policji działań, np. wobec nietrzeźwych kierujących.

Wszystkie w/w osoby, doprowadzone zostały do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze i przesłuchane w charakterze podejrzanych.

Zastosowano wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, poręczenia majątkowego, w kwotach: od 20.000 zł do 40.000 zł. Natomiast wobec funkcjonariusza Policji Łukasza P., prokurator zastosował także środek zapobiegawczy, w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych funkcjonariusza.

Sprawcom, za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast, posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających oraz udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, innym osobom, zagrożone jest karą do10 lat pozbawienia wolności.

Łukaszowi P. za zarzucane mu występki, grozi, kara do 3 lat pozbawienia wolności.

-/Ewa Węglarowicz- Makowska Prokuratura Okręgowa Jel. Góra/-

28 KOMENTARZE

 1. Jak się nazwa kapuś,który kapuje kapusia??
  Jeden na drugiego się wysprzęglił
  Takie charaktery
  Sprzątać ten narkomański bałagan…
  Promujmy normalność,uczciwość,sprawiedliwość…

 2. Z tego co widzę nikt nie napisał że Policjant współpracował z ćpakami i że to ich informował o trzeźwym poranku. Kto z nas nie dał cynku dla “szwagra” nie wsiadaj, bo stoją-kiedy minął radiowóz.

 3. Piszecie tylko o 4 a o reszcie już nic???
  Cisza.
  A było ich przecież więcej i nadal jest.
  Śmieją się z takich akcji i dalej robią swoje.
  Tyle ich obserwują a konkretnych “dziupli” znaleźć nie mogą.
  Więc co to za obserwacja?!
  Uczciwi ludzie pracują i trudno im utrzymać rodziny na min.poziomie, płacą ZUS-y i podatki.
  A “mafia” się śmieje i nawet nie musi kombinować tylko buduje domy bez kredytów, domki letniskowe itd.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here