Bolesławiec: Obrobili sejf, łup ukryli w ścianie

1
349

Policjanci odzyskali ponad 450 monet kolekcjonerskich i gotówkę w różnych walutach – 3 osoby zatrzymane

Wspólne działania policjantów z Bolesławca i Polkowic skutkowały zatrzymaniem 3 osób podejrzanych o włamanie i kradzież sejfu. W wyniku działań mundurowi odzyskali złote i srebrne monety kolekcjonerskie oraz gotówkę. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o włamaniu. W wyniku przestępstwa pokrzywdzony utracił sejf z zawartością kolekcji monet i gotówką w różnej walucie. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Bolesławiec.

Na podstawie zebranych informacji ustalono, że sprawcy mogą przebywać na terenie powiatu polkowickiego. Bolesławieccy policjanci natychmiast nawiązali współpracę z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach co zaowocowało zatrzymaniem 3 osób. Pierwsze zatrzymania dotyczyły pary, 24-letniej mieszkanki powiatu bolesławieckiego oraz jej chłopaka 29-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego. W wyniku dalszych czynności zastał ustalony i zatrzymany wspólnik pary włamywaczy, 25-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego.

Podczas przeszukania garażu użytkowanego przez 29-latka policjanci zauważyli dziurę w ścianie. Okazało się, że ściana była podwójna i właśnie tam przestępcy ukryli gotówkę zdobytą w wyniku włamania. Odzyskano ponad 50 tys. złotych, ponad 3 tys. Euro i korony czeskie.

Dalsze czynności skutkowały odzyskaniem również srebrnych i złotych monet kolekcjonerskich, które policjanci znaleźli w zaroślach. Monety były w dwóch plecakach.

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za kradzież z włamaniem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

-/ asp.szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec /-

1 KOMENTARZ

  1. Te muzułmany mają jeden fajny wynalazek – ucinanie rąk złodziejom. Można by też, wzorem dawnych polskich zwyczajów, piętnować na policzkach lub czole, by można było wiedzieć z kim ma się do czynienia. Wit Stwosz był taki przypalony, tak że przeciętnemu złodziejowi ujmy by to nie przyniosło.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here