BMW wjechał do rowu. Był agresywny, wulgarny i kompletne pijany

6
2114

Nawet do 2 lat za kratami może spędzić 43- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który w Sylwestrową noc został zatrzymany przez policjantów. Wcześniej mężczyzna wjechał do rowu.

 

 

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.

31 grudnia 2022 roku, około godziny 1:30 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Leśnej w Jeżowie Sudeckim – drodze w kierunku Wlenia. Na miejsce zadysponowany został patrol.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż 43-letni kierujący pojazdem marki BMW najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu.

 

 

„W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna był agresywny i wulgarny. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile.” – relacjonuje aspirant Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjanci przypominają, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

 

6 KOMENTARZE

  1. A jak zjednoczeni w błocie raj robią to dziesiątki pijaków bez przeglądów straszą zwierzęta w okolicznych lasach! Ale to bogacze i ich dzieci wiec się ich nie rusza!

  2. Ponoć BMW testuje w sowich samochodach od jakiegos czasu nowy system bezpieczeństwa. Czujnik analizuje ruchy i mowę kierowcy, a następnie ten sygnał interferuje z częstotliwością zmienności wciskania pedału gaz / hamulec oraz odległością od poprzedzającego go pojazdu.
    Jeśli system zdiagnozuje że kierowca jest kretynem, auto zjeżdza automatycznie do rowu bądź uderza w drzewo, żeby uniknąć zagrożenia dla inych uczestników ruchu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here